טיפים לחיזוק בתהליך.

פרום בנושאי התמכרות לגלישה לאינטרנט, ליוטיוב ולמייל.
התמכרות לפסייבוק, לטוויטר, לפלאפון, לאייפון ולפאלפון החכם.

טיפים לחיזוק בתהליך.

הודעהעל ידי lior » 04 מרץ 2014, 10:18

אמנם סיבות ההתמודדות והתמודדות כאן שונה...אבל בסופו של דבר תהליכים של שינוי באישיות של עבודה עצמית...ממש זהים בכל דבר בחיים.
אז חשבתי לשתף גם כאן...מקווה שאולי זה יעורר נקודה חיובית וחיזוק.
תחת כל פסקה שמתי את הקישור לפוסט שהכי מתאים לנושא (פוסטים שפרסמתי בשנה האחרונה)
שגם בחלקם התגובות,עונות על שאלות שאולי יצוצו לכם אחרי שתקראו...בהצלחה לכולכם! ה' אוהב אותנו!

השלב הראשוני בשינוי בחיים,הוא הרצון בו.
הרצון לשינוי,לאחר,לטוב יותר ממה שיש לנו עכשיו.

זה לא קלישאה (רוב הקלישאות הן בהחלט אמיתיות אם לא היו אמיתיות,לא היו משתמשים בהם כלכך הרבה והן לא היו מוכיחות את עצמן בחיים ובמציאות.)
----------------------------אם בן אדם באמת רוצה,הוא עשוי להשיג את מה שהוא רצה להשיג,אין דבר העומד בפניי הרצון!----------
שאל את עצמך: עד כמה אתה רוצה חיים אחרים? מה היית מוכן לעשות בשביל לשנות את המצב?
אז אני משאר שהתשובה היא כן,והיית עושה הההככככללל כדיי לשנות את המצב.

עכשיו כשנינו הסכמנו עם זה שהיית עושה את הכל.
הגיע הזמן שתתחיל לעשות את זה,להקשיב לטיפים,לעשות אותם,ללכת לטיפול.
תבחן את כל האפשרויות של מה שאתה יכול לעשות כדיי לנסות לשנות את המצב.

אחריי שניסית הכל באמת. והקשבת לאחד הטיפים העיקריים בתחום - לחכות בסבלנות ופשוט להתמודד לזמן מה,ולהבחין שהזמן עשה את שלו.
שום דבר לא השתנה למרות הכל?אין סיכוי...
תבדוק שוב?.....ושוב.....באמת תקדיש לזה כמה דקות למחשבה על זה...
אתה נמצא באותו מקום?

http://www.atzat-nefesh.org/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=724

החיים לא השתנו? לא התחלת במקום עבודה חדש?לא החלפת מקום עבודה?לא נולדו לך ילדים? לא התחתנת?
לא סיימת שנת לימודים? לא הוצאת תואר? לא סיימת צבא? לא למדת דברים חדשים בחיים?
אתה אותו אדם שהיית לפניי שנתיים?אתה אדם שהיית לפניי חודש? אתה אותו אדם שהיית לפניי יומיים?

אני משאר שבכל השאלות ששאלתי,התשובות נתנו לך הוכחה שבהחלט החיים השתנו,התקדמו,והגעת להישגים כל שהם בהחלט.
וייתכן ועוררו לך כמה מטרות שעוד לא השגת והיית מעוניין.

אחרי הרצון! צריך לעבור למעשים כמו שכתבתי לפניי כן.
אבל בשביל מה לעשות?מה הטעם?בשביל מה?
(מה באמת ניכנס לפינה המתבכיינת הזאת?!? כן,כנראה בשביל שנראה נקודת מבט אחרת)

http://www.atzat-nefesh.org/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=657

ובכן נחזור 5 שורות אחורה,''עוררו לך כמה מטרות שעוד לא השגת והיית מעוניין''.
תציב לעצמך מטרות,לדוגמא-
*להתחיל להתאמן עד שאני ירד במשקל,שאני יצליח לרוץ מרחקים ארוכים,שהגוף שלי יראה טוב לטעמי וכ'ו...
*להשקיע בלימודים כדיי שהוציא תואר בהצטיינות.
*להתחזק בעבודת ה' בלימוד אמונה ותורה עד כדיי שאסיים ספר אחד באמונה,ומסכת גמרא,ואתחיל סו סוך להצליח לקום לתפילות בבוקר!
*להתחיל טיפול בלי לפרוש באמצע,ולהתמיד במשימות המטפל מציב לי להבחין בשינוי,ובהתקדמות שלי.

בקיצור הבהרתי את עצמי בעניין המטרות,הבאתי דוגמאות זה יכול להיות כל מה שתבחר חבר יקר.

ישנו עוד דבר שיכול לעזור לנו בקביעת מטרות לחיים-----לחלום.
לחלום איזה חיים היית רוצה,איזה אישה,איך הילדים שלך יגדלו,איך הבית שלך יראה,איפה תעבוד.
ולא חייבים לחלום כלכך רחוק גם על העתיד הקרוב,איך ארגיש כשאסיים תואר,כשאסיים את הטיפול וכ'ו...
הדמיון הוא כלי משמעותי מאוד להתמודד הוא נותן לנו יכולת ליצור משמעות,לראות חיובי,לבנות מטרות וכ'ו...
אך כמובן חייבים להישאר מחוברים למציאות וכן,כן המציאות כואבת ללא ספק וכן קשה לקבל את זה שקרה לך
דבר כזה...איך זה הגיוני?איך אפשר לקרוא לזה מציאותי?
מצטער,אבל זה קרה,במציאות.
מה שהופך את זה לחלק מהמציאות.
לצערי,לצערך ולצערם של רבים,זה חלק מהמציאות.

http://www.atzat-nefesh.org/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=693

אתה יודע מה עוד חלק מהמציאות?
אנשים התמודדו עם זה ובנו חיים חדשים,הקימו משפחה,התקדמו,בנו חיים משמעותיים.
הפכו להיות יותר חזקים מזה יותר גדולים מהמציאות ומהחיים.
וגם את זה אתה יכול,כי זה מציאותי הגיוני ואפשרי....אתה מאמין בזה?

http://www.atzat-nefesh.org/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=705

אמונה - שלב ממש חשוב,אתה חייב להאמין בעצמך,אם אתה כאן עד היום אתה תישאר כאן ותוכיח שאתה יכול
להמשיך וגבוהה יותר רחוק יותר חזק יותר.

תקווה - תמיד תמשיך לקוות שדברים הסתדרו לקראתך,אחרי שבאמת ניסית הכל,ועשית כל מה שצריך אין סיבה שזה לא יקרה.

ראייה חיובית -תראה מה למדת מכל קושי איך דברים התפתחו,ואת הצדדים הטובים שטמונים בכל דבר בחיים.
אין דבר שאין בו טוב,ואין רע וקושי שלא התפתח ממנו גם משהו טוב,בעצמך,בחיים,ובחיים של אחרים ובעולם כולו בכלל!

הטוב הוא היסוד להכל.

אז אחרי שהבהרתי בקצרה פחות או יותר - מה כן לעשות.

יש דבר שחייבים בדחיפות לסלק מחיינו!
רחמיים עצמים!!!!!!!!!!!!!!!
זה שקר,זה בכיינות,זה לא מוביל לשום דבר,לא עושה לנו טוב,ממציא לנו תירוצים וסיבות,
למה לא להתקדם,למה כלום לא השתנה,למה לא לרצות,כל עוד זה נמצא אצלכם ואתם תמשיכו לחיות עם זה...
אז חבל כלום לא התקדם עם כמה שזה כואב וקשה לשמוע.
אבל אלא החיים הם לא רק טובים יש גם קשיים לכולם אתה לא המסכן היחיד שעבר דברים קשים בחיים.
תמיד תזכור שכמו שלמשהו יש חיים יותר טובים משלך בטוח למישהו יש חיים הרבה יותר קשים משלך.

ואתה?! כן,אתה אדם יקר! הרבה יותר חזק מיזה.

http://www.atzat-nefesh.org/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=650

בהצלחה,לכולכם!

לב טהור ברא לנו ה' ורוח נכון חידש בקרבנו,תהיו נכונים ללכת עם הלב עם החלומות עם האמת,עם השמחה ואל תרימו ידיים כי זה מה שנכון!
lior

חזור אל התמכרות לאינטרנט ולגלישה בסמרטפון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד