לתקן את היסודות בתוכנו

פורום נטיות הפוכות- למתמודדים עם לבטים לגבי הזהות המינית שלהם והגדרתה.
פורום למתמודדים עם נטיות הפוכות הומוסקסואליות, לטרנסקסואלים וטרנסג'נדרים.

מנהל: netanel

לתקן את היסודות בתוכנו

הודעהעל ידי netanel » 12 נובמבר 2017, 18:05

שלום לכולם, קראתי את זה השבת בעלון "עולם קטן" ודי התחברתי..
אז הנה שיתוף..

לתקן את היסוד-
אני בחור סטנדרטי- חובש כיפה לובש ציצית,
ובתוכי עולם שלא נרפא, ואש המבקשת להצית.
יש בי יצרים ויצירה, מעיין נובע,
שלא מבורר ומבקש את הרע, עפ"י מה שאני יודע.
ואיך אוכל להמשיך לכעוס על רצונותיי,
ואיך אוכל להפסיקם והם ממשיכים בעורקיי.
אלו הם כוחות שקיבלתי ממך, אבא,
ובתוך הסבך הזה אשאל- "אנא אני בא?".
אני זועק זעקה אילמת כי אין לאן לפנות,
אין עם מי לדבר על הרצון שלי לחיות.
מראות ופגמים שלא עוזבים את מחשבתי,
ויצרים מבעבעים שמבקשים עוד ועוד את נשמתי.
אני נשאר בשאלה, ואין לי קצה של חוט,
רק להכניע את היצר במלחמה ללא לאות.
אין סוף למלחמה ונראה שאני לא מתקדם,
לאן שאני מצפה מעצמי ואולי גם אתם.
ומה יהא עליי איך אדבק בקוני,
עם כאלו רצונות ומחשבות בתוך כלי העונה לשם "אני".
כי באמת, האני שלי הוא לא רק הלבוש,
יש בי תהומות ועומקים שלא רואים בחוש.
אז הנה אני, מוכן להושיט יד ומבקש עזרה,
רק תספרו לי לאן לפנות ואגיע במהרה.
ובבקשה, אל תגידו לי תורה ללמוד כדי להתיש היצר,
כי מידי אחרי שאסיים אסתגר לעצמי בחדר.
ומי יודע מה יהא גורלי שם בחדר האפוף,
לשוב להלחם במלחמה נגד הגוף.
אני בטוח שניסיתם בדרך שאתם מבינים,
לעזור לי ולחבריי להתמודד עם החיים.
אך לא זאת בקשתי- ללמוד להתמודד,
עייפתי מלשרוד ולהרגיש בסוף בודד.
אני מבקש לחיות ולא להזניח את תכונותיי,
מבקש להיות, לקוות, ולשמוח בחיי.
אז הנחתי לכמה רגעים את הלימוד והספרים,
ואני בטוח שאת רצוני הטוב לטוב יראה אדון כל המעשים.
כי כדי לקדש את כל החיים- שהרי זוהי הבקשה,
יש להקדים דרך ארץ לתורה מפני שהיא עצמה כך דרשה.
וזה מזכיר לי סיפור לפני הרבה מאוד שנים,
שהיה איזה אדם שהקדים את עץ הדעת לעץ החיים.
netanel

Re: לתקן את היסודות בתוכנו

הודעהעל ידי חרוב » 13 נובמבר 2017, 21:28

בהתחלה חשבתי שכיוונת לטור שלידו... :P

בהתחלה חשבתי שזה נכתב על זרע לבטלה, ולא על נטיות
בקריאה שניה נראה שזה כן..
והאמת..לא הבנתי את השורה האחרונה..
חרוב

הודעהעל ידי netanel » 13 נובמבר 2017, 23:21

חח הטור שלידו גם צריך התייחסות..

ובנוגע למה שהעלתי. לא נראה לי שזה נכתב על נטיות הפוכות. לדעתי, זה נכתב בצורה כללית על מלחמת הגוף מול הנשמה.. וגם מי שאין לו נטיות הפוכות נלחם עם עצמו. לי אישית יש דיבור פתוח עם כמה חברים על הנושאים האלו.. והנושא הוא נחלתם של הרבה אנשים.

ולדעתי.. ממה ששמעתי על חטא אדם הראשון- יש דעה שאומרת שלאדם הראשון היה מותר לאכול מעץ הדעת, אבל רק אחרי שאכל מעץ החיים- והחטא היה שהוא הקדים את המאוחר. ונראה לי שכאן הנושא הוא שיכול להיות בנאדם שלומד ומחכים בלי סוף בתורה וכו', אבל בתוכו הוא לא חי כי הוא לא מתייחס לחיים הפשוטים והיסודיים שלו- לשמחה, לרצונות, לתכונות שלו.
ואז הוא בונה מגדלים גדולים אבל היסודות שלו רעועים.. זו הכוונה גם ב"דרך ארץ שקדמה לתורה.."
netanel

הודעהעל ידי חרוב » 16 נובמבר 2017, 23:32

יפה. תודה על התשובה.

לא נראה לי שכותבים טור כזה על "נושא כללי". האמת שאני עדיין בהתלבטות אם זה על זרע לבטלה או נטייה.. יש ראיות לכאן ולכאן...
אבל לי פשוט שזה לא כללי, בדרך כלל כותבים על חוויה אישית.

אז מה נתנאל. מה עובר עליך בימים אלו? עם מה אתה מתמודד?
נערך לאחרונה על ידי חרוב בתאריך 19 נובמבר 2017, 00:37, נערך פעם אחת בסך הכל.
חרוב

הודעהעל ידי netanel » 16 נובמבר 2017, 23:58

ואלה תפסת אותי ביום מורכב.. :)
netanel

הודעהעל ידי netanel » 17 נובמבר 2017, 00:05

יש הרבה לימוד בתקופה הזו. ואתה יודע בטח שהלימוד הוא לא בדרך הקלה..
אני מתמודד עם הצורך שלי לדבר על הרגשות שלי- לומר מה מפריע לי, ללמוד לפרגן, ללמוד להגיד שאני אוהב.. להכיר את העולם הזה.
ואני מוצא את עצמי הרבה פעמים עומד מול המציאות ושותק. בגלל כל מיני פחדים ודמיונות.. אבל בסוף אני שותק- וזה מאכזב.

ב"ה אני מתקדם ברצון להצליח בזה ואני מאמין שאני אלמד להביע את עצמי מבלי לפחד.

ועם השידוכין.. אתה יודע- קשה זיווגו של אדם..

מה שלומך?
netanel

הודעהעל ידי חרוב » 19 נובמבר 2017, 00:43

"קשה זיווגו של אדם" זה זיווג שני בדווקא, עיין בגמרא. ;)
איך אתה מתמודד בתכלס עם הפחדים והדימיונות?
יש לך שיטה?
בזה אני עוסק כרגע, קיבלתי תרגיל מעניין בנושא הזה ומעניין אותי לדעת איך עוד אנשים מתמודדים עם הבעיה.
כי הבנתי שרוב הבעיות של הנטייה שלי יעלמו אם אפסיק לפעול מתוך פחדים ומחשבות בנוסח"בטוח שיקרה משהו רע" או "בטח אכשל".
חרוב

הודעהעל ידי netanel » 27 נובמבר 2017, 00:27

יש כמה דרכים להתמודד עם פחדים ודמיונות.
דבר ראשון,
להתחיל בדברים הקטנים, כמו כל דבר. לא צריך לדלג ולנצח את כל העולם- תתחיל בדברים קטנים שהפחד והדמיון מופיעים בהם גם.
דבר נוסף, לדבר (ולדעתי זה הכי חשוב).
מזה אומר?
1. לדבר עם הפחד. דבר איתו (ממש בקול)- למה הוא נמצא? מה יקרה אם כן תעשה? זה עוזר להקטין אותו, מכניס לפרופורציה פנימית. ואז אפשר למשוך את הדיבור ליצירה של עשייה חיובית- עשייה של מה שהפחד מנע ממך. (אשתף אותך במשהו פרקטי שהרגשתי שעזר לי (זה לא מקצועי). חזרתי שבור מאחד הטיפולים האחרונים, והייתי בעצבות משו משו. בקיצור, הרגשתי שאני כבול בתוך העצבות, שאני מבולבל, שאני רוצה לקבור את עצמי במיטה. אבל בתוכי אני כבר לא בעמדה הזו ואני יודע שזו בריחה. פתאום עלתה בי מחשבה- הגעתי הביתה והוא היה ריק. כיביתי את כל האורות בבית, הדלקתי נרות, שמתי מוזיקה מרגיעה כזו והתחלתי לעשות מעין יוגה כזו שבתוכה דיברתי עם החומות שהיו לי, דיברתי עם אנשים עם תנועות של הידיים, עשיתי תנועות ודמיינתי שאני יוצא מהכאב- זה נשמע הזוי, אבל היה כיף.. שווה לנסות- אם הייתי רואה את עצמי מהצד, כנראה הייתי חושב שלקחתי משהו :D ) (עוד משהו- לתרגל בעצימת עיניים איך לדבר עם אותו אדם שאתה מפחד ממנו- קצת דומה ליוגה הזו (לי יוצא לדבר מלא עם הבובה שתלויה לי ברכב- היא משחקת הרבה דמויות בחיי :) )
כאילו מה שתעשה זה פשוט להוציא את השמעטס החוצה. ככל שתדבר אותו אל הבנאדם, גם אם הוא לא מולך. תלמד את עצמך להקטין אותו ובסוף לדבר את הפחד מול המציאות.
2. לדבר עם מישהו. איזה חבר קרוב שאתה מרגיש בנוח איתו ולא מצטמצם ממנו. חשוב לשתף מישהו בפחד ולעזור אחד לשני לצאת ממנו.
גם בדר"כ הרבה יותר קל לעזור ולמצוא פתרונות לאדם אחר מאשר לעצמך, לכן שהוא יעזור לך ואתה תעזור לו. (אפשר לקבוע ביחד משימות אישיות ויעדים קטנים, לחזק אחד את השני- זו אחלה עצה והיא ממש פרקטית)- חשוב לקבוע עיתים וקביעות בזה- אפילו תקבע לימוד קבוע עם חבר, וכמו תמיד, הלימוד גולש לשיח פנימי.
3. לדבר עם ה'. "התבודדות היא מעלה עליונה מן הכל"- אני ממש משתדל להתבודד בכל יום לפחות 10 דק'. אני לא יודע כמה אתה מחובר לרבי נחמן (שהוא רק חשף את העצה הזו בפני כל העם), ומה טיב היחסים בינך לבין ה'.. אבל אני חותם לך! (ואני לא כותב ככה בפורום אף פעם) אם תקפיד על זה- תראה דברים טובים.

בסופו של דבר הדיבור הוא ביטוי של הצרכים שלנו. וככל שנדבר את הצרכים שלנו, כך נגבש לעצמנו את האמונה- שיש לי אישות משלי, שיש לי זהות, שאני חשוב.
וכשהשינוי הוא פנימי- אוטומטית החיצוניות משתנה.

יש עוד עצות מעשיות, כמו-
לימוד פנימיות התורה, להתרחק קצת מעולם החומר, כל סוגי שמירת הברית- יש קשר ישיר בין כל אלו לדמיון. אם תרצה, אנסה להאריך בזה.

מה התרגיל שקיבלת? תוכל לשתף אותו?
netanel

הודעהעל ידי בוקי » 27 נובמבר 2017, 22:20

האהאהא
הבובה באוטו זה גם משהו שאימצתי בעצמי מרעיון שלקחתי מהטיפול. באמת סוג של רעיון מבריק :lol: יש גם עוד הרבה טיפים להתגבר על פחדים אבל הטיפ הטוב ביותר הוא פשוט להיות טבעי וליהנות ממי שאתה בפנים. המטפל שלי עובד איתי בטיפול חזק על כל הקטע של להיות טבעי.
היום אני מבין כמה רחוק הייתי מכל הסיפור של להיות מי שאני . חייתי בבועה שיצרתי לי כדי להיות מוגן ולא להתמודד עם עולם הגברים ועם פחדים. מבחינתי להיות טבעי ולעשות מה שבא לי לעשות באותו הרגע מהמקום הפנימי והאמתי שלי, זו הדרך הנכונה ביותר והטובה ביותר להתגבר על הפחד. הבלבול מתחיל ברגע שאנחנו לא כנים עם עצמנו לא נאמנים לאמת הפנימית שלנו ומנוהלים על פי פחדים פנימיים או או מזיכרונות עבר.
בוקי

חזור אל פורום נטיות הפוכות, פורום הומואים וגייז

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים