למה זה בעצם אסור?

דחפים מיניים, שמירת הברית ושמירת הברית. התמכרות לפורנוגרפיה,
אובססיות מיניות והתמכרויות למין.

מנהל: hillel

למה זה בעצם אסור?

הודעהעל ידי מתבגר » 11 אוקטובר 2015, 20:50

שלום אני חדש. מתבגר בן 16 . אני מבין שאתם מדברים על הנושא הזה אבל לא ברור לי למה אתם אומרים לא לכל זה. האם זה רק מסיבה דתית או שיש גם משהו פיזיולוגי/נפשי בעניין הזה שיכול להיות בעייתי ?
מתבגר

Re: למה זה בעצם אסור?

הודעהעל ידי hillel » 12 אוקטובר 2015, 11:06

מתבגר שלום.
כל הכבוד על הרצינות שלך לברר על הנושא. ;)

נסתכל באמת איך אנחנו מרגישים אחרי שאנחנו לא מצליחים להתמודד....
האם טוב לנו עם זה..... האם אנחנו מרגישים שזה מה שנכון לנו באמת לעשות....

שאלת למה אנחנו אומרים לא לכל זה, ובעצם אנחנו אומרים- כן!!!!!
אנחנו אומרים כן לחיים שנרגיש בהם טוב, שנרגיש בהם שאנחנו שלמים עם עצמנו, חיים מאוזנים...
כל הנושא של שמירת הברית הוא נושא שקשור לעצם הרגשת החיים שלנו, אנחנו רוצים חיים של יצירה ועשיה, חיים של הרגשת שלמות... ודווקא במקום הזה אם חוסר שמירה מקלקל לנו את האיזון והשלווה.. למה??... אולי זה לא מה שטבעי וטוב לנו??...

ציוויי התורה הם לא דברים חיצוניים לנו, התורה מדריכה אותנו בדרך הישרה והטבעית לנו, בדרך המאוזנת לנפשנו, ולכן היא אומרת לנו מה נכון לנפשנו ומה לא...
חברים מה אתם אומרים? איך אתם מרגישים?
hillel

הודעהעל ידי מתבגר » 13 אוקטובר 2015, 20:02

hillel , אז אתה בעצם אומר שזה אסור רק בגלל סיבה דתית ?
מתבגר

הודעהעל ידי hillel » 17 אוקטובר 2015, 20:12

שלום מתבגר,
כנראה שלא כתבתי ברור...
עיקר כוונתי הייתה לומר שבאופן הכי פשוט וטבעי, אנחנו רוצים להרגיש אמיתיים ושלמים עם מה שאנחנו עושים, ויותר מזה אנחנו רוצים להרגיש שלמים עם עצמנו.
ישנם מעשים שכאשר אנחנו עושים אותם אנחנו לא מרגישים טוב עם עצמנו, ההרגשה הזו היא תמרור שמזהיר אותנו לשים לב למה באמת אנחנו רוצים ומחפשים.

ההתמודדות עם הנושא של שמירת הברית כניסה לאתרים פורנוגפיים וכד' הרבה פעמים נותנת (לאחר מעשה) הרגשה לא טובה, הרגשה של ניתוק מעצמנו, התחברות למציאות לא אמיתית שמרחיקה אותנו יותר ממי שאנחנו רוצים להיות באמת.

לכן החיפוש לדרך איך להתמודד היא בעצם הדרך איך לחזור לעצמנו, להיות מי שאנחנו באמת רוצים להיות.

אשמח לשמוע את דעתך..
hillel

הודעהעל ידי מיכאל » 19 אוקטובר 2015, 19:59

אני רוצה להצטרף לדיון הזה. הלל, נראה לי שאתה בעיקרון צודק ברעיון למרות שאצלי זה קצת יותר מורכב. כי נכון שיש לי הרגשה לא טובה אבל חלק מההרגשה הזאת זה בגלל שאני אדם מאמין ויודע שעשיתי משהו אסור. אולי למתבגר זה פחות מרגיש רע בגלל זה. יכול להיות שתחושת הניכור העצמי משתנה מאדם לאדם ?
מיכאל

הודעהעל ידי hillel » 19 אוקטובר 2015, 22:55

שלום מיכאל,
אני שמח שאתה מצטרף לדיון, תמיד עוד שותף יכול להוסיף. :)
אתה שואל שאלה מצויינת, נראה שבאמת תחושת הניכור העצמי משתנה בין אדם לאדם.
אבל אני רוצה להוסיף שאלה, למרות שכל אחד מרגיש אחרת האם אפשר לומר שיש טבע לבני האדם? האם הטבע של הנפש שלנו הוא בעל מבנה מסויים או שהוא גם כן משתנה בין אדם לאדם? בין חברה לחברה?
זה שאלה שאני חושב עליה הרבה...

מה אתה חושב?
hillel

הודעהעל ידי צופה מהצד » 22 אוקטובר 2015, 07:52

מישהו מרגיש צורך לפעמים פורקן קטן מספיק.
זה לא שאנשים אחרים שמדחיקים את זה פחות חושבים על זה. כולם חושבים ולכולם יש דחף. אז למה להדחיק ? זה הרי תמיד נמצא בסוף.אני חושב שאפשר גם וגם. בכלל לא צריך כל הזמן להדחיק
צופה מהצד

הודעהעל ידי מתבגר » 22 אוקטובר 2015, 13:01

hillel, אם הייתי מרגיש רע אחרי אולי היה לך טענה אבל העניין הוא שאני לא מרגיש רע אחרי. אני מרגיש בעיקר רגוע יותר. אז למה בעצם לא ? רק בגלל קטע דתי ? נראה לי לא מספיק נכון. מה אתה חושב ??
מתבגר

הודעהעל ידי hillel » 24 אוקטובר 2015, 22:31

שבוע טוב מתבגר,
ראיתי את הדברים שכתבת בנושא "האם אפשר להפסיק", ורציתי לומר שאני מאוד מעריך אותך...
כתבת שניסית להתמודד, ואתה מתלבט האם בכלל צריך להתמודד או שזה בסדר. רואים את הרצון שלך לחפש את האמת, וזה דבר נפלא!!! בייחוד בגיל כמו שלך!!
יש לך אומץ לשאול ולברר, אתה לא מוותר רק בגלל שאתה לא מצליח, אתה בודק מה נכון לעשות..

דווקא בגלל הרצינות שיש לך אני רוצה לענות על מה ששאלת, שאתה לא מרגיש רע אחרי..
אני מבין את הקושי להתמודד ולהפסיק, ואת המחשבה לקבל את המצב כך, שהרי כמו שכתבת אתה מרגיש רגוע יותר אחרי המעשה...
אבל תחשוב לעצמך האם אתה שלם עם המצב? האם אתה רוצה להשלים שיש לך כוחות בנפש שאתה לא יכול לשלוט עליהם?
תחשוב על עצמך בעוד כמה שנים, איך אתה רוצה להיות?? בשלב יותר מאוחר כבר הרבה יותר קשה לשנות הרגלים... ואז מה יהיה?? תחשוב איך אתה רוצה לראות את הבית שתבנה?

אני אומר את הדברים כיוון שאני חושב שאתה מאוד אחראי ורציני, ואתה יכול באמת לחשוב מה נכון לך לעשות..

אשמח מאוד לשמוע מה אתה חושב..
hillel

הודעהעל ידי מתבגר » 03 נובמבר 2015, 00:41

הלל,
ברור שאני רוצה לחיות אחרת אבל זה לא מתאפשר לי.
האם אני צריך כל החיים לשנוא את עצמי או להמשיך לחיות עם מה שיש ולקבל את עצמי ?
אני מתחיל לחשוב שאולי אופציה ב' היא יותר נכונה.
קשה לי לראות את עצמי חיי בלי זה.
זה חלק מהחיים שלי.
מבין ?
מתבגר

הבא

חזור אל דחפים, אובססיות והתמכרויות מיניות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד