פגם הברית- איך מתמודדים עם זה ?

דחפים מיניים, שמירת הברית ושמירת הברית. התמכרות לפורנוגרפיה,
אובססיות מיניות והתמכרויות למין.

מנהל: hillel

פגם הברית- איך מתמודדים עם זה ?

הודעהעל ידי דביר » 24 מאי 2012, 20:00

פגם הברית הוא אחד מהניסיונות הקשים ביותר שיש לנו. ריגושים נמצאים בכל מקום וממש קשה להצליח בפגם הברית לאורך זמן.
עוד יותר לא קל לחזור בסוף היום הביתה מהישיבה ולפול בפגם הברית חזק באינטרנט או בטעות לעבור ליד הטלויזיה וליפול בפגם הברית שם. לפעמים אני אומר לעצמי אני רק אשחק במחשב או רק אכנס לאינטרנט לראות איזה שיעור או משהו אבל בסוף אני נופל בפגם הברית גם לשם..לפעמים אני אומר אני רק אכנס לראות חדשות חמש עשר דקות ומיד אני כבר מוצא את עצמי גולש וגולש ונופל בפגם הברית ואני לא מדבר על הפייסבוק הזה שפושט יכול לשאוב אותך למפולת בברית שאין לה סוף. אחרי הכל האינטרנט הזה הוא עולם שלם בלחיצת כפתור. מסקרן , מעניין שאפשר לצפות בו בכל מכל כל. היצר שלי לא זורק אותי מיד לאש. הוא עושה את זה איבר איבר, לאט לאט, יש לו סבלנות. אז איך מתמודדים איתו? איך אומרים לו - לא ! איך מצליחים בפגם הברית לעמוד ולו רק פעם אחת ואיך ומאיפה שואבים את הכוחות להתמודד עם פגם הברית?
דביר

Re: פגם הברית- איך מתמודדים עם זה ?

הודעהעל ידי אוראל » 07 יוני 2012, 11:23

לדעתי, אתה בעצמך העלית נקודה חשובה בתוך הדברים שכתבת.
לנפילה בדרך כלל קודמים "איתותים" רבים, אך הנטייה היא שלא לייחס להם חשיבות. אנחנו נוטים לשכנע את עצמנו שזה בסדר ו"מה כבר אני עושה", כאשר בתוך תוכנו אנחנו יודעים את האמת, ולאן זה עשוי להוביל.
חשוב מאוד לפתח מודעות כנה באשר לכוונותינו הפנימיות והאמיתיות ובאשר ל"מסלול" שאנחנו כרגע עולים עליו. גם דברים שהם תמימים ומותרים, עשוייים להיות עבור אנשים מסוימים תחילתו של מדרון חלקלק. כל אחד צריך לקחת את ההיכרות המעמיקה עם עצמו כפרוייקט, ואם הוא מתקשה - יש אנשים שיודעים לעזור בכך.
אוראל

הודעהעל ידי דביר » 11 יוני 2012, 21:59

שלום אוראל, אתה יכול לתת לי אולי קצת טיפים איך בפועל מתמודדים.
יש ימים שאני מרגיש שממש , אבל ממש קשה לי ואני נשבר לאלף רסיסים.
אתה בכלל מבין אותי עד כמה זה קשה לי ?
דביר

הודעהעל ידי נחי » 14 יוני 2012, 22:28

אכן קשה, קשה קשה .
אפילו מאוד קשה .

אם אתה לא אוהב שדברים "קשים" ,אז זה כבר באמת קשה :) אבל אם אתה לא מפחד מקושי , אתה דוקא מרוצה שקשה, כי קשה זה משהו שצריך ליתמודד איתו . וכו וכו

אני אומר: מותר ליפול , אסור לרצות להפסיק לקום ! זה כלל ראשון !
כש"חסיד" נופל ביד יצרו הוא מרים כוסית ואומר לחיים יצרי,הפעם ניצחתני, אבל נראה אותך בסיבוב הבא: )
היצר הרע והדימיון פועלים עלינו ואומרים לנו שכאילו אנחנו צריכים להיות "מושלמים" ושהכול ירוץ לנו חלק, וכשזה לא קורה, אז נו , מהזה כבר משנה , פחות חטא אחד יותר חטא אחד, זה מה שיעשה את ההבדל ?! אתה גםכך בזבל,
,, .

כול עניינו של יצר הרע זה "הלא להתמודד" ,לברוח , אם אתה רוצה להתמודד אז תפסיק לברוח !
תקרא לו, תגיד היי יצרהרע בו שניה אני צריך להחליף איתך מילה, :twisted: , אני מקשיב למה שאתה אומר , אבל זה,זה לא נראה לי , זוכר-גם פעם שעברה אמרת לי משהו דומה ותאמת זה לא עזר לי - רק הרגשת נאחס-מזופט השאיר-לי , אז הפעם בו נעבוד בדרך שלי (~; ! אסטלביסטא-בייבה :evil: :?
נחי

הודעהעל ידי אוראל » 23 אוגוסט 2012, 15:17

דביר יקר ואהוב!

אני מבין אותך עד מאוד. זה שזה קשה לך מראה כמה עוצמות של טוב מקננות בתוכך.

אין פתרונות מהירים וחד משמעיים לעניין. אבל, הכלל הוא שככל שתהיה מודע יותר לתהליכים שעוברים עליך וכיצד הם נגרמים, ומה יכול למנוע או לצמצם אותם, יהיו לך כלים טובים יותר להתמודד עם העניין.

לכן ניסיתי לפתוח את הנושא של מעגל ההתמכרות, כדי שכל המשתתפים כאן יבנו ביחד "מפה" של המודל ההרסני, וביחד נחפש פתרונות כיצד להחליש ו"לפוצץ" אותו.
אוראל

הודעהעל ידי מנדי » 05 ספטמבר 2012, 22:42

אוראל,

גם אני לפעמים שואל את עצמי את אותה שאלה של איך מתמודדים עם זה והאם בכלל אפשר להתמודד.
אתה כותב בגדול עצות חשובות אבל לי הם פחות פרקטיים. כאילו , אוקיי אז אני מבין שאני באיזה לופ של התמכרות אבל מה עושים עם זה הלאה. כיצד אני יכול בכלל להתקדם הלאה מכאן ? אם יש לכם רעיון אפילו איזה קצה חוט , תכתבו..
מנדי

הודעהעל ידי מנשה » 06 ספטמבר 2012, 20:48

לא נראה לי שיש בזה תרופת פלאים. זה נראה לי יותר ניסוי ותהיה. אני חושב שאתה צריך לנסות בכל פעם ולראות מה הכי עובד בשבילך. יש כאלה שעובד בשבילם לשים רימון או חסימה . לי זה ממש עוזר. יש כאלה שפשוט נמנעים לגמרי מגלישה באינטרנט או בפלאפון כלומר בסמרטפון. יש כאלה שזה בכלל לא הפיתוי שלהם אלא ההליכה ברחוב והמראות שהם רואים בדרך שם . אתה יודע לכל אחד יש את הסרט שלו ומה שהכי נכון עבורו. כך שאני לא חושב שיש עיצה אחת מתאימה לכולם. אולי פשוט נכתוב מה נכון לנו וככה נוכל ללמוד אחד מניסיונו של האחר. מה אתם אומרים ?
מנשה

חזור אל דחפים, אובססיות והתמכרויות מיניות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד