בעלי מכור לאינטרנט

פרום בנושאי התמכרות לגלישה לאינטרנט, ליוטיוב ולמייל.
התמכרות לפסייבוק, לטוויטר, לפלאפון, לאייפון ולפאלפון החכם.

בעלי מכור לאינטרנט

הודעהעל ידי saret » 16 פברואר 2012, 13:39

שלום ליועצים, לאחרונה אני שמה לב שבעלי מבלה שעות רבות במחשב. לפעמים הוא אפילו קם באמצע הלילה לבדוק מיילים או להציץ בפייסבוק. אנחנו נשואים כבר שנתיים ותמיד היתה לו התעניינות יתר במחשב ובכל מה שקורה שם. בן אם זה לקרוא חדשות , לגלוש לאתרים ולהתעסק במשך שעות אורכות במשחקי מחשב ודומיהן או לצפות בסרטים.

אני מרגישה שככול שעוברים השנים הדבר הזה פוגע לו בעבודה שלו והוא מרבה להיות עייף ומתפקד בצורה לקויה בבית איתי ועם הסביבה.

השאלה העולה מכל המקדמה הזו היא: איך אני עוזרת לבעלי ??

תודה מראש
saret

Re: בעלי מכור לאינטרנט

הודעהעל ידי נחי » 19 פברואר 2012, 22:36

האם דיברת איתו בעניין ? -: [אם לא]>ממליץ לך למצוא זמן (מתאים!) ולשבת איתו לשיחה רצינית בנושא .

גם מאוד ממליץ לך ולו להיות בקשר עם דמות חיצונית , ששניכם מרגישים נוח איתו(איתה)
ושאתם בקשר בקשר טוב איתו(איתה:) וכמובן שיוכל להיות זמין לפניות מצידכם. (מישהו כמו רב או משהו כזה).

מקווה שעזרתי :)
נחי

הודעהעל ידי חיי » 20 פברואר 2012, 13:33

את חייבת ללמוד לקבל אותו כפי שהו. את לא יכולה לצפות לשנות אותו או להכריח אותו להיות כמו שאת רוצה.
אני כמחור לא הייתי רוצה שאישתי תשנה אותי ותנסה להתאים אותי אליה. היא חייבת ללמוד יותר להתאים את עצמה אליי ולא לצפות ממני להיות כפי שהיא רוצה שאהיה. לדעתי חלק מהעניין הזה שאני בכלל מכור הוא כפיצוי על אי שימת הלב שלה אליי והצורך שלי לפצות על תחושת החסך והמחסור שאני מרגיש עם עצמי.

אז לפני שאת רצה לשנות אותו , תנשמי עמוק ותראי מה את יכולה לשנות למענו.
חיי

הודעהעל ידי נחי » 20 פברואר 2012, 17:09

שלום חיי.

לפי איך שאני מבין את המצב -

היא אישתו והיא מנסה לעזור לו, ולא לשנות אותו .. אתה מבין את ההבדל ?
( ובכלל לא בטוח שהיא לא שמה לב אליו . )
נחי

הודעהעל ידי חיי » 20 פברואר 2012, 21:45

אם תקרא בן השורות תראה שהיא מתעלמת ממנו. ככה זה כל הנשים האלה שבאות לתקן את כולם לפני שהן מתקנות את עצמן.
כמה עצוב.... :evil:
חיי

הודעהעל ידי saret » 27 פברואר 2012, 12:37

אני מודה לכם מאוד על כל התגובות שכתבתם לי. אני באמת מרגישה שיש כאן רצון כנה לעזור.
אני מאוד רוצה לעזור לבעלי וגם לקבל אותי אבל קשה לי. אני מרגישה שהוא בוגד בי ולא אמפתי למקום שלי ולצרכים שלי.
כאישה נשואה אני לא יכולה לראות אותו יושב שם מול המחשב ימים ושעות וגולש סתם ומכלה את זמנו במקום להיות איתי ועם המשפחה שלו. קשה לי לראות אותו ככה . אני מרגישה שהוא מרוחק ממני ואני לא ממש מבינה למה .
ניסיתי לדבר איתו כדי להבין יותר מה עובר עליו אבל הוא לא משתף איתי פעולה . הוא רק בז לי ואומר לי שאין לי יכולת להבין אותו על אמת ולדעת מה עובר עליו בפנים. אולי תוכלו אתם מניסיונכם להכניס אותי טוב יותר לתמונה שלו. אני מקווה שבעזרתכם אולי אוכל להבין אותו יותר ולהושיט לו את כל העזרה שהוא צריך.
saret

הודעהעל ידי נחי » 28 פברואר 2012, 21:09

שלום,

נראה שהמצב דיי מסובך , אני חוזר וממליץ לך להגיע ולעבוד עם דמות ממשית בחיים של שניכם , מישהו המוסכם על שני הצדדים .. זה ממש חשוב , כי לא נראה (לי) שיש בידי התכתבות בפורום לפתור עינין מורכב זה ..
( אני לא- יודע עד כמה אני מכוון לאמת בדברים שכתבתי , קבלי את הדברים בערבון מוגבל , אין לי שום הסמכה והכשרה מקצועית בעיניין )
אז קודם כול מאיך שאני רואה את המצב, בעלך לא הגיע מוכן בכלל למערכת יחסים מסוג זה, שהיא מאוד מחייבת .

אבל נו טוב כבר התחתנתם , וכנראה שזה משום שאתם אוהבים ומעריכים אחד את השני (לא?!) .
אם כן אז יש נקודת פתיחה . [את רואה אותה ? חשוב לקבלת אות בתור נקודת התחלה, נקודת מרכז ].
( סתם -כך , מעניין אותי, איך הכרתם בכלל לכתחילה ? רק אםבאלךלענות.)

נראה שיש לחלק את המצב לשני עניייניים, אחד זה בעיה אצל בעלך, שתים בעיה אצלך.
מה הכוונה, אחד את רוצה לעזור לבעלך ,כי את מודעת(שאולי וגם הוא מודע) שהמצב שהוא נמצא בו לא טוב לו !
שתים את עצמך נפגעת מזה בכול מיני דרכים , חוסר יחס,חוסר כנות וכן זילזול ובוז שאת מרגישה שהוא חושב/משדר כלפיך.

בעיה ראשונה היא בעיה מאוד גדולה וקשורה בהרבה עינינינים פסיכולוגים ומשברים בעבר וחוסר התבגרות ויכולת התמודדות.
הבעיה השניה שגם היא קשה .. וביחד הם יוצרים בעיה יותר גדולה > זוו בעיית השלום בית / זוגיות וכו'

טוב רק נתתי כיוון ,,
עצה שלי ; אל תיהיה ביקורתית , אל תנסי לחנך אותו ו להטיף לו מוסר .
כן תההי חיובית ,מעודדת ,מפרגנת והרבה הרבה סבלנות (הכי מאסט; ) וכול הכבוד לך , אני מרגיש שזה מצב בכלל לא קל
מאחל הצלחה ,שיפור וסיפוק מהשגים (גם מהפיצפונים).
נחי

הודעהעל ידי saret » 14 מרץ 2012, 16:13

אין לי כוחות יותר. הוא אפילו לא מתייחס אליי או אל הילדים. אני מרגישה שזה גדול ממני.
אין לי כוחות לשאת את שנינו. אני רוצה גבר לא תינוק.
saret

הודעהעל ידי אמציה » 26 נובמבר 2012, 21:18

בס"ד
לא הוסמכתי כיועץ נישואין... אך בכל זאת כמה עצות קטנות,
האם דיברת איתו ברצינות הראויה על העניין?
[לפעמים הוא לא יודע שיש לך בעיה עם זה, או שהוא מבין שיש בעיה אך לא מבין כמה זה חמור בעינייך וכואב לך, וכדאי לנסות להעביר לו את המסר בצורה נכונה]
האם נסית להראות לו את עצמו מבחוץ כיצד הוא נראה שככה מזניח את ילדיו ואשתו בשביל מציאות דמיונית?
האם ניסית לדבר עם אנשים חיצוניים שישפיעו עליו [הורים, רב, חבר, שכן]?
האם ניסית להגיע איתו להסכמה על כמות גלישה וזמן מוגדר למחשב [כדי שלא לשלול אותו לגמרי כבר בהתחלה אלא להראות שכן באים לקראתו] ומאידך "זמן משפחה" ?
האם יכול להיות שהוא ניסה כמה פעמים כן לבוא לקראתך בעניין ולא לגלוש כ"כ הרבה אך את [אני לא מאשים -כן?] מרוב עייפות ומירמור לא הערכת את זה או אפילו תקפת אותו על כל מה שעשה בעבר במקום להעריך את המחווה?
האם טרחת לנסות להבין מה חסר לו בחייו שממנו נובע הצורך לברוח למציאות הדמיונית הזו ולא להנות מהחיים שסביבו? [סה"כ אשה וילדים זה לא רק חובות ומטלות...]
האם לדעתך האדם איתו התחתנת הוא אפאטי, לא מתקשר, לא מתחשב, אכזרי, או לא אחראי חס ושלום? [התשובה היא - לא!!!!!!!!!!!!]
לסיכום העניין
ברגע שתצליחי להכניס לו למודעות שכמות הזמן שהוא מבלה על המחשב מהווה "בעיה" ופוגעת בך, בילדים ובקשר בינכם
הדרך לפתרון נהיית קצרה הרבה יותר
כאשר אדם יודע שהוא חולה, הוא גם מבין שיש לחפש תרופה,
מי שבטוח שהוא בריא אין לו כל סיבה להתאמץ להיות בריא...
בתקווה שיועיל במשהו
אמציה

הודעהעל ידי אמציה » 26 נובמבר 2012, 21:23

אגב עוד עצה קטנה,
אם איכפת לך ממך מהילדים ומהמשפחה שבניתם יחד, אנא אל תייאשי את עצמך במשפטים נוסח "אין לי כוחות" ודומיהם,
לא שזה לא צודק...
זה פשוט לא חכם!
זה גורם לך ליאוש ולאחת משתי אפשרויות או להשלים עם המצב [עד שזה יתפוצץ יום אחד] או לוותר [והמחיר יקר מידי... אני בטוח].
תתחזקי, ברוך ה' שיש לך בעל, ושיש לך ילדים, יש הרבה בעולם שגם את זה אין להם
ותנסי למצוא נק' טובות בחייך ובהמשך גם בבעלך וכולי תקווה שתתגברו יחד על המהמורה הזו ותצאו רק יותר שמחים, קרובים ואוהבים יותר.
אמציה

הבא

חזור אל התמכרות לאינטרנט ולגלישה בסמרטפון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד