משהו שכתבתי -מעגל התמכרות

פרום בנושאי התמכרות לגלישה לאינטרנט, ליוטיוב ולמייל.
התמכרות לפסייבוק, לטוויטר, לפלאפון, לאייפון ולפאלפון החכם.

משהו שכתבתי -מעגל התמכרות

הודעהעל ידי tomt1215 » 30 ינואר 2013, 00:09

כול פעם שמנסים לצאת מהתמכרות של נפילות באתרים והוצאת זרע לבטלה , אז נעזרים בספר ברב או אפילו בקבוצה תמיכה, קוראים על הנושא, לפעמים אפילו קובעים חברותא ב"אשיב ממצולות" בישיבה , נכנסים כול יום ל"חברים מקשיבים " לבדוק אולי יש עוד שאלה בנוגע להוצאת זרע לבטלה ואולי באמת משהו נתן איזה טיפ שיחלץ אותי אחת ולתמיד מהבוץ הזה , ואם אני במצב ממש גרוע אני נכנס לאתר כמו "עצת נפש" או "שמור עיניך " לפורמים , משתף ,מעלה כול ערב סיפור איך עברתי את היום הזה נקודות למחשבה וכו' , נהיה אובססיבי כלפי התוצאה המיידית של לצאת מזה , ההתמכרות עצמה עוברת לאתר או לספר או לרב או אולי לקבוצה תמיכה וזה גם בריחה בדיוק כמו לגלוש לאתרים, כי באתר בספר הכול טוב ופה יביאו טיפ שיציל אותי , וכול הזמן חושב על עצם התמודדות, על איך לא ליפול ,על הצעד הבא , אני הולך ברחוב אז אני לובש משקפים של מתמודד של "נופל" , אני בוחן את האדם מולי ,האם הוא מתמודד כמוני ?אולי גם הוא נופל בפורנו? בעצם הוא בטוח נופל כי כולם נופלים וגם האיש הזה והזה ,מגדיר את האדם על פי גלישה באינטרנט , כול תפילה ב"שמע קולנו " אני מתפלל אל אבא שבשמים שיציל אותי , "אל תיתן לי לשקוע בדבר הזה אני מבקש, מתחנן, אבא באמת שאני עושה הכול, לומד, מתפלל, בבקשה אבא !!! , וגם שאני לפעמים מברך ברכת המזון כול כולי ב"הרחמן הוא ירפאנו רפואה שלימה רפואת הנפש" הנפש אבא!!! אני מתחנן –"רפא את נפשי החולה", כול דבר אני מקשר ישר להתמודדות רואה "תיקון הכללי" ישר אומר את זה, יש לי הזדמנות לקפוץ לכותל אני הולך, בוכה, מתייפח מולו, מול הקיר הקדוש , לפני כול לימוד שלי בגמרא ,חוץ מהתפילה של לפני הלימוד , אני ממלמל "אבא תציל אותי ,בזכות הלימוד הזה ", נתקל בתוספות קשה כמעט ונשבר ואז אני מחליט לשבור את עצמי על התוספות הזה, "אני מיטהר עכשיו, בזכות זה אבא תציל אותי", מחליט אפילו לצאת לריצה כדי לייגע את הגוף שלי כדי שיהיה לי מצב רוח אבל לפני זה אני אומר לעצמי שזה בשביל התמודדות ,הולך להכנסת ספר תורה או לחתונה של חבר רוקד, מזיע, כול אגל זיעה אני שמח! "הנה מידה כנגד מידה, אני הוצאתי לבטלה עכשיו אני מוציא לשם קדושה לשמח חתן וכלה" , ואחרי כול זה אני נופל ונופל ואיוש מתחיל לכרסם, בלי רחמים, "אולי אני הפנה לפסיכולוג אני פשוט מכור" ! ואז עלתה בי תובנה שאני רוצה לשתף אותכם , אני פשוט מקשר כול דבר, כול פעילות שלי – לנפילות ופורנו, הגעתי למסקנה זה לתת פול גז בניוטרל . אם כול החיים שלי סובבים סביב זה וכול דבר אני מקשר את זה ב"לשם ייוחד", אז מבחוץ זה נראה שאני לא שם ו"אבא למה את לא עוזר לי"- הרי רשום "פתחו לי פתח כחודו של מחט " ואני עושה כ"כ הרבה מאמץ ! אבל בתכלס אני הכי שם בעולם! זה העולם שלי רק זה, המשקפת היחידה שאני מסתכל על העולם!!! , ברור שאני לא פוסל שום דבר מלמעלה , אבל יש להבין שכדי לצאת מזה אי אפשר כול היום לחשוב על זה ,גם אם זה לא על פורנו וזה על התמודדות שלי הכלים שלי לצאת מזה , פשוט להסיח את הדעת למצוא תעסוקה למצוא נקודות עניין שלא קשורים בהכרח לזה , לפתוח את העולם שלי לעולם רחב יותר מספק יותר ,לא מצומצם.
tomt1215

Re: משהו שכתבתי -מעגל התמכרות

הודעהעל ידי =שי » 19 מרץ 2013, 22:52

אחי,

יש בזה משהו מרגש מאוד.

איך אתה מתמודד עם כל הסיפור הזה ?
=שי

הודעהעל ידי טוב עין הוא יבורך » 18 אוגוסט 2014, 21:09

ממש יפה מה שכתבת.

איך שהכל כתוב בפיסקה אחת - כאילו מראה את הטירוף במציאות בלי יכולת להפסיק

כנראה שאתה צודק

גם אני מעסיק את עצמי בהמון דברים כדי לברוח מעצמי

וחלק מהתעסוקה יכולה להיות לכתוב בפורום הזה

לקרוא את YNET לעומק

לעשות כל מיני משימות שאני צריך לעשות

או כל תעסוקה אחרת.

הרפואה היא להתחבר לעצמי

למצוא עיסוקים שכיף לי איתם

לקרוא ספר

לשמוע מוסיקה

לטייל

ולשמוח

בחיים

במה שיש

במי שאני

טוב עין :arrow:
טוב עין הוא יבורך

הודעהעל ידי גבע » 18 אוגוסט 2014, 22:01

וואלה כך שמעתי פעמים רבות בישיבה שהדרך הכי טובה להלחם ברע היא להתעלם מקיומו פרט למה שמוכרח כגון עשיית תשובה מהירה והסקת מסקנות לקראת פעמים הבאות וזהו מסוף השלב צריך לנקות את הראש ולהתרכז במי שאני באמת בעבודה ובמטרות האמיתיות והחיוביות שלי בחיים!! אשריך!
גבע

הודעהעל ידי חיי » 28 אוגוסט 2014, 12:56

גבע, גם לשתף אנשים אחרים זה משהו שממש יכול לעזור.
אם בא לך, אתה מוזמן....
חיי

הודעהעל ידי אדיר » 12 אוגוסט 2015, 10:08

תום, רגשת אותי מאוד מאוד מאוד בכתיבתך. יש בזה משהו אמיתי ונוגע.
אני מרגיש ממש ככה הרבה פעמים בעליות ובמורדות.
דיבורים מדיבורים שונים.
אני לא מרגיש שאני חולה. אני גם לא חושב שאני חולה או משהו כזה. אני מרגיש די סבבה עם עצמי (אולי זה הבעיה ??) בכל מקרה אני כן עולה ושוב יורד או נופל כלשונך. אני מרגיש די באיזה מעגליות אבל לא מגדיר את עצמי כחולה או מכור. שתי ההגדרות האלה לא עושות לי טוב.
הם רק מנציחות את המקום שבו אני נמצא כרגע. זה כמו לשים עליי טווית או משהו שכזה.
מבין ?
אני כן זקוק לעזרה ולכן אני כותב.
אשמח לשמור איתך בקשר בפורום.
בבקשה תכתוב לי.
אדיר.
אדיר

חזור אל התמכרות לאינטרנט ולגלישה בסמרטפון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד