למה זה כל כך ממכר ?

פרום בנושאי התמכרות לגלישה לאינטרנט, ליוטיוב ולמייל.
התמכרות לפסייבוק, לטוויטר, לפלאפון, לאייפון ולפאלפון החכם.

למה זה כל כך ממכר ?

הודעהעל ידי דביר » 05 מרץ 2012, 23:56

למה נראה לכם שהאינטרנט כל כך ממקר. זה משהו פסיכולוגי ? או משהו פיזי ?
אני לא מצליח להבין מה כל כך ממכר באינטרנט הזה ?
דביר

Re: למה זה כל כך ממכר ?

הודעהעל ידי גלבוע » 14 מרץ 2012, 23:58

שאלה מצויינת

יש למישהו תשובה ?
גלבוע

הודעהעל ידי דביר » 03 מאי 2012, 18:57

כנראה שלא ...
דביר

הודעהעל ידי mr. x » 04 מאי 2012, 15:40

לי יש.
זה פשוט לדעתי.
אינטרנט זה מציאות מדומה. אתה קובע, פחות או יותר, איך היא תיראה.
כשהחיים שלנו לא מספיק מוצאים חן בעינינו, ואנחנו מרפים מלנסות לתקן את המצב, הרבה יותר קל לגלוש למציאות הפיקטיבית שנותנת לנו מה שבא לנו.
אם זה מין, חווייות מיניות עם "מיטב המין האנושי" בלי לשלם ובלי שום מחויבות, או אפילו דברים מעניינים שמעסיקים ומשכחים את הבעיות שהתייאשנו מלהתאמץ ולטפל בהם.
על זה מתבססת התרבות המערבית, וכל הסרטים הסדרות והמשחקים, לשכוח לרגע את החיים ולהיכנס למציאות מדומה שעושה לנו טוב. אז מה אם זה חסר תועלת ומביא נזק והתנתקות מהמציאות?
זה אחת הסיבות לדעתי שכל הכלכלה באמריקה, שמתבססת על אשראי, שזה כאמור מציאות כלכלית פיקטיבית, קרה לה מה שקרה לה.
ברגע שנעצור רגע, ולפני שנכנסים לכל הגלישות למיניהם, נשאל את עצמנו, "מה באמת בא לי עכשיו"? או "מה הדבר הזה עומד למלא בי?" נגיע למסקנות מעניינות.
כשהרגשתי את זה היה לי מאוד קשה, זה מצד אחד ממלא אותך מצד שני סותם אותך.
וקשה להכיר בזה, כמו שאומר בעל המסילת ישרים במידת הזהירות שהחיים זה כמו "גן המבוכה" (מבוך כמו שאנחנו מכירים) וכולנו נמצאים בפנים. אי אפשר לדעת מה הדרך החוצה אם לא נסתכל ממעל לכל הקירות ונראה לאן הדרך מובילה.
הקירות הם היצר הרע שאומר "מהדרך הזאת תצליח!" וכשאתה הולך לשם זה לא כ"כ מה שחשבת..
הפתרון הוא פשוט . . לצאת... לטוס מעל המבוך ולהסתכל מהשמים על כל המבוך, מה הדרך שבאמת מובילה החוצה.
אותה טיסה, היא הפרישה מהגלישה...........
mr. x

הודעהעל ידי אלי » 08 מאי 2012, 12:47

זה נראה לי לא פיזי ולא פסיכולוגי אלא משהו נפשי . האינטרנט אצלי הוא ממלא צורך של חברה. בל בדידות ושל חוסר אינטרקציה משמעותית בחיים בלי. פשוט באינטרנט בלחיצת כפתור אני יכול להיות בכל מקום ובכל רגע וזה נותן לי איזה סיפוק מדומה . ככה זה לפחות אצלי.
אלי

הודעהעל ידי אוראל » 22 מאי 2012, 00:53

mr. x כתב:לי יש.
זה פשוט לדעתי.
אינטרנט זה מציאות מדומה. אתה קובע, פחות או יותר, איך היא תיראה.
כשהחיים שלנו לא מספיק מוצאים חן בעינינו, ואנחנו מרפים מלנסות לתקן את המצב, הרבה יותר קל לגלוש למציאות הפיקטיבית שנותנת לנו מה שבא לנו.
אם זה מין, חווייות מיניות עם "מיטב המין האנושי" בלי לשלם ובלי שום מחויבות, או אפילו דברים מעניינים שמעסיקים ומשכחים את הבעיות שהתייאשנו מלהתאמץ ולטפל בהם.
על זה מתבססת התרבות המערבית, וכל הסרטים הסדרות והמשחקים, לשכוח לרגע את החיים ולהיכנס למציאות מדומה שעושה לנו טוב. אז מה אם זה חסר תועלת ומביא נזק והתנתקות מהמציאות?
זה אחת הסיבות לדעתי שכל הכלכלה באמריקה, שמתבססת על אשראי, שזה כאמור מציאות כלכלית פיקטיבית, קרה לה מה שקרה לה.
ברגע שנעצור רגע, ולפני שנכנסים לכל הגלישות למיניהם, נשאל את עצמנו, "מה באמת בא לי עכשיו"? או "מה הדבר הזה עומד למלא בי?" נגיע למסקנות מעניינות.
כשהרגשתי את זה היה לי מאוד קשה, זה מצד אחד ממלא אותך מצד שני סותם אותך.
וקשה להכיר בזה, כמו שאומר בעל המסילת ישרים במידת הזהירות שהחיים זה כמו "גן המבוכה" (מבוך כמו שאנחנו מכירים) וכולנו נמצאים בפנים. אי אפשר לדעת מה הדרך החוצה אם לא נסתכל ממעל לכל הקירות ונראה לאן הדרך מובילה.
הקירות הם היצר הרע שאומר "מהדרך הזאת תצליח!" וכשאתה הולך לשם זה לא כ"כ מה שחשבת..
הפתרון הוא פשוט . . לצאת... לטוס מעל המבוך ולהסתכל מהשמים על כל המבוך, מה הדרך שבאמת מובילה החוצה.
אותה טיסה, היא הפרישה מהגלישה...........

דברים נפלאים ואמיתיים בעיני
אוראל

הודעהעל ידי mr. x » 23 מאי 2012, 13:45

כל הבעיה היא האשליה הממכרת.
כשחיים במציאות שבה האשליה=טוב והמציאות=רע, לעולם לא מתקדמים.
ובגלל שהחיים לא עומדים להשתפר כל עוד האשליה קיימת, והאשליה לא עומדת להיות פחות מעניינת כל עוד האשליה קיימת, חייבים....
לבטל את האשליה!
כשמתרגלים למציאות בה כל הגלישות למיניהם, כל הסרטים וההזיות בין אם זה טלויזיה, משחקים או כל דבר שחורג מהמציאות הנורמלית בצורה קיצונית ומרתקת, המציאות האמיתית היא פשוט לא רלוונטית ואז אוטומטית נהיית מוזנחת ונהיית גרועה ולא מטפלים בה, ואז צומחים כל מיני דכאונות...
או תרבויות של הבל...
או אפילו טעויות מדיניות איומות (חבל להרחיב, תקראו חדשות כלשהן ותראו)
וכו' וכו'............
לסיכום תרבות הדמיונות היא שורש הבעיה של דורנו. אם ניקח את הדמיון למחוזות טובים, ובזהירות, נרוויח. לא=לא.
:ugeek:
mr. x

הודעהעל ידי גלבוע » 28 מאי 2012, 14:16

אולי זה אשליה , אבל לרגע זה נראה כל כך אמיתי, קרוב וכל כך נגיש שקשה עד בלתי אפשרי עשות את האבחנה בינייהם.
גלבוע

חזור אל התמכרות לאינטרנט ולגלישה בסמרטפון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד