כמה אומץ צריכים לכתוב

פורום נטיות הפוכות- למתמודדים עם לבטים לגבי הזהות המינית שלהם והגדרתה.
פורום למתמודדים עם נטיות הפוכות הומוסקסואליות, לטרנסקסואלים וטרנסג'נדרים.

מנהל: netanel

Re: כמה אומץ צריכים לכתוב

הודעהעל ידי חרוב » 10 דצמבר 2017, 18:24

ניסית לעשות משהו? כי לבד זה לא עובר... ;)
השאלה היא כמה זה מפריע לך להיות בקשר עם אשה ולהקים משפחה.
חרוב

הודעהעל ידי noamil » 07 פברואר 2018, 11:43

אני קורא את השרשור הזה וממעבר פשוט על המילים רואים שיש כאן מעין הטיה לכיוון מסוים. למען הסר ספק, גם אני מתמודד עם הנטיה הלא פשוטה הזו בטיפול פסיכולוגי ארןך ויקר שמוציא ממני אמוציות ורגשות שליליים רבים, אני רוצה לצאת עם בנות ולעתים מצליח להרגיש משהו מול בנות. ברור שיש לי מחסום כבד ועוד יותר ברור שככל הנראה לא אצליח/ יהיה לי קשה להתמודד עמו לבד.
עם כל זאת, אני חושב שלשלוח כל מי שכותב כאן בפורום בצורה אוטומטית לטיפול זה רק מעצים את הבעיה ולא פותר אותה.
אני ומאמין שעוד כאלו המתמודדים עם הנטיה, זקוקים לאוזן קשבת, נכון שהיא קיימת אצל פסיכולוגים אבל מה שלא תמיד קיים אצל פסיכולוגים זו האמפתיה וההבהנה הזו שיכולה לבוא רק ממי שמתמודד כעת עם הנטיה. אני לתומי חשבתי בתחילה שהפורום הזה נועד לתת מענה לכך- להוות במה לקשיים שתגובה בפלטפורמה אמתית מחוץ לרשת האינטרנט (ככל פורום מוצלח שפרץ את גבולות האינטרנט).
האמירה הקבועה "אתה חייב ללכת לטיפול" לא משקפת אמפתיה אלא בדיוק ההיפך, היא לא מנסה להבין את הבעיות. וטיפול פסיכולוגי ברובו מציף בעיות אשר לא לכולם יש את הכוחות הנפשיים להתמודד עמן.

חבל שפורום בתחום כה חשוב מבוזבז על מניעים כלכליים שבאים לבסס מספר מועט של פסיכולוגים באזור ספציפי.

לדעתי הפורום איבד מהרלוונטיות שלו מזמן. מיעוט ההשתתפות (ברמה דו-חודשית במקרה הטוב) מוכיח זאת.

יש דרכים רבות שעלו ועולות בעבר ובהווה שיכולות "להציל את הפורום". כולי תקווה שדבריי יעלו למעלה ויגרמו שינוי!
noamil

הודעהעל ידי דורון » 08 פברואר 2018, 13:59

לפעמים אומץ זה לא הדבר היחידי. לפעמים גם צריך עוד משהו נוסף.
אני כרגע בתהליך מרגיש התקדמות הדרגתית.
דורון

הודעהעל ידי netanel » 11 פברואר 2018, 22:46

נועמיל,
חבל שאתה מסיק מסקנות שאין להן שום הוכחות במציאות.
אני חושב שאמפתיה ואוזן קשבת יש כאן, אך לא תמיד יש תשובות לתת.
אני לא מסכים עם האמירה שהשיח כאן "שולח אנשים לטיפול" כמטרה. אני חושב שאפשר לדייק ולומר שאנשים שיש להם נסיון ונמצאים בטיפול, ממליצים על דבר מסויים. ואם כולם ממליצים על טיפול כנראה שיש בזה משהו אמיתי וטוב. אני אישית לא רואה שום דבר רע בזה.
להיפך! כשנכנסים לטיפול אפשר להבין הרבה יותר טוב את השיח כאן. אני חושב שמי שיקרא את הדברים לפני ואחרי תחילת טיפול יבחין בהבדלים המהותיים והחשובים שעולים מהכתיבה- בנוגע לאשיות שלו עצמו.
לי ברמה האישית ברור, שהסיוע האמיתי והעיקרי שבנאדם יעזור לעצמו- זה שילך לטיפול ויתחיל לדבר עם עצמו.
יותר מזה. הפורום לבד לא יכול לעזור למתמודד עם נטיות הפוכות מעבר לשיתוף ועידוד, לא יכול "להבין את הבעיות"- מהסיבה הפשוטה שכל אחד והסיפור שלו, כל אחד וחווית החיים שלו.
בנוגע למיעוט ההשתתפות- גם לי זה כואב. יש כאן מגוון של אנשים. יש משתפים יותר ויש פחות. התנועה כאן אכן מורכבת- בגלל שזה לא פורום רגיל וצריך להיות יצירתיים מאוד, בתוך הגבולות.
מה לדעתך יכול להציל את הפורום? בנוסף למפגש פנים אל פנים..
netanel

הודעהעל ידי netanel » 11 פברואר 2018, 22:53

דורון כתב:
> לפעמים אומץ זה לא הדבר היחידי. לפעמים גם צריך עוד משהו נוסף.
> אני כרגע בתהליך מרגיש התקדמות הדרגתית.

מה קורה דורון?
כמה זמן אתה בתהליך?
netanel

הודעהעל ידי בוקי » 13 פברואר 2018, 17:08

נועמיל, מסכים עם נתנאל. לא נראה לי שהפורום צריך הצלחה . זה אנחנו שרוצים שכל העולם יציל אותנו. אני מכיר את זה מעצמי. בעבר חיכיתי שמשהו בחיים שלי ישתנה. שמשהו גדול יקרה שהחיים יסתדרו כמו שרציתי שיסתדרו. שנים בזבזתי על המתנה. השינוי האמתי התחיל לקרות כשהתחלתי לקחת את עצמי בידיים. הפסקתי להמתין למישהו אחר והתחלתי לפעול. ממה שהיה לי כאן דווקא זה שהפורום לא לוחץ גרם לי לקחת את המושכות לידיים אחרת מי יודע כמה עוד שנים הייתי מבזבז על לחכות.
בוקי

הודעהעל ידי חרוב » 14 פברואר 2018, 00:01

1. לא הבנתי איך הטיפול מעצים את הבעיה. מטרת הטיפול היא לפתור את הבעיה, זה מה שעושים בו. איך פותרים בעיות בלי לטפל בהן..?
2. טיפול פסיכולוגי אכן מציף בעיות לא פשוטות, אבל לא כי הן ברווזונים צהובים באמבטיה שמגניב לראות אותם צפים, אלא כדי ... לפתור אותן. המטפל יודע שזה קשה ולכן הוא מדריך אותך איך לעשות את זה כך שתצליח להתמודד נפשית עם הבעיות שצפות. בשביל זה מציפים אותם. לא יודע איך הגעת למסקנה הזאת שאין כוחות נפשיים להתמודד עם הבעיות, זה הרי כל העניין. עברת טיפול כזה פעם שפגע בך?
3. עצת נפש לא מקבלת אחוזים מהמטפלים על פגישות שהם קובעים. אין פה שום דבר כלכלי, פשוט דברים עולם כסף בעולם הזה...

אני מסכים שהפורום קצת מפספס את המטרה, המצב פה בקאנטים כמו שאתה רואה. אבל מה אפשר לעשות? אנשים צריכים לדבר. כמה אפשר לדבר אל עצמך?
כתבתי על זה כבר, אין מה לעשות המקום הזה לא באמת מנוהל, הפורום וכל עצת נפש לא מנוהלות בצורה אינטנסיבית מספיק כדי שהעניינים פה יזוזו. ממה שהבנתי המייסדים פה זה קומץ של אנשים טובים שלקח על עצמו את הנושא הזה והם מתעסקים בזה ממש מהצד.

ולגבי הקטע החברתי של להכיר אנשים שמתמודדים עם נטייה - לי מה שעזר זה האנשים שפגשתי בסדנא, בקבוצות. זה מה שאני יכול להמליץ לך. שם תפגוש אנשים כמ וך.
חרוב

הודעהעל ידי /חגי/ » 16 אפריל 2018, 20:14

בוקי כתב:
> נועמיל, מסכים עם נתנאל. לא נראה לי שהפורום צריך הצלחה . זה אנחנו שרוצים שכל
> העולם יציל אותנו. אני מכיר את זה מעצמי. בעבר חיכיתי שמשהו בחיים שלי ישתנה.
> שמשהו גדול יקרה שהחיים יסתדרו כמו שרציתי שיסתדרו. שנים בזבזתי על המתנה.
> השינוי האמתי התחיל לקרות כשהתחלתי לקחת את עצמי בידיים. הפסקתי להמתין למישהו
> אחר והתחלתי לפעול. ממה שהיה לי כאן דווקא זה שהפורום לא לוחץ גרם לי לקחת את
> המושכות לידיים אחרת מי יודע כמה עוד שנים הייתי מבזבז על לחכות.

בוקי,
אני נדהם מהמסע שעשית. מהדרך שעברת. זה מדהים אותי לראות את ההתמדה שלך.
אני בטוח שאתה מהווה השראה לעוד רבים לבחון מקרוב את התהליך ולהתנסות בעצמם.
/חגי/

הקודם

חזור אל פורום נטיות הפוכות, פורום הומואים וגייז

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד