מחשבות וטיהורם

פורום נטיות הפוכות- למתמודדים עם לבטים לגבי הזהות המינית שלהם והגדרתה.
פורום למתמודדים עם נטיות הפוכות הומוסקסואליות, לטרנסקסואלים וטרנסג'נדרים.

מנהל: netanel

מחשבות וטיהורם

הודעהעל ידי דרור » 28 יוני 2017, 19:20

מזמן לא כתבתי כאן , ונראה לי שהגיע הזמן קצת לשתף . אז הנה שיתוף קצר :

התקדמתי מלא ממש מאז הפעם האחרונה שכתבתי כאן . הרצון שלי התברר לי מאוד והמעשים והמחשבות שלי מסתדרים והולכים בהתאם . לגמרי מרגיש שעפתי קדימה ! ואני שמח על עצמי ומודה קבוע על הזכות שניתנה לי , ועל הזכות להמשיך להתקדם בשאיפה ובמימוש כוח החיים . רק שעכשיו הגעתי לנקודת תקיעות . . לאחרונה אני מדבר עם עצמי על "טהרה" שזה מושג שמימי אצלי . ופונה בתחינה למלך יוצר כול ואף מעצמי מבקש לטהר רעיוני ומחשבותי . להיות נקי וטוב במחשובתי בצורה שלמה . רק שיש לי מלא סייגים . ואני חוזר וחושב והוגה במחשבות ובהשתוקקות גופנית . והמחשבות שלי הולכת למקום שמביא אותי לחפש ולעסק בצורך המיני שלי . . מה אתם אומרים על זה ? המלצות ומחשבות התקבלו בברכה :)
[ ברור לי שכל אילו הדברים רק מראים לי שיש לי עוד עבודה להמשיך , ושאני לא לגמרי מכוון לרצון שלי , שאני לא השלמתי איתו ואני עדיין ממשיך לרצות את החסכים והפחדים שלי ולא מוכן לוותר עליהם :evil: :ugeek: ]

((דבר נוסף שאני גם מפנטז על נשים .. האם זה עדיף ? האם לתת לדימיון בכייוון הזה מקום ?? ?? נראה לי שהתשובה היא -ברור שלא- אבל סתם עוד שיתוף בהתמודדות ))
דרור

Re: מחשבות וטיהורם

הודעהעל ידי netanel » 30 יוני 2017, 14:05

שלום דרור! טוב לשמוע ממך!
אני ממש שמח לשמוע על ההתקדמות שלך! עצם התנועה היא דבר מבורך והיא זו שגורמת לנו לבירור!
גם אצלי יש תובנות חדשות ואני מרגיש שאני נפרד מהרבה דברים בחיי, וכך נותן לעצמי מקום לגדול יותר.

לדעתי, חשוב להבין שהרצונות הגופניים שלנו נובעים ממקומות פנימיים.
הרצון "להיות נקי וטהור", לא מנוגד לרצון שלך לגוף. פשוט יש בין הרצון שלך לגוף ולבין הרצון שלך לטהרה אי הבנה, מרחק מסויים.
לנקיות וטהרה תגיע בעז"ה דרך בירור הרצונות הגופניים-נפשיים שלך, בתוכם חבוי רצון טהור, שאותו אנו נדרשים לחשוף.
אנו לא נדרשים לחתוך בבשר החי, אלא לדבר איתו. לשאול אותו מה הוא רוצה.
אני חושב שבדרך הזו צריך מדריך.
ללכת וללמוד לבד זה טוב- אבל זה משאיר אותי בתוך התבניות שלי. כדי ללמוד שפה חדשה אני צריך ללכת למורה שמבין בשפה החדשה- שהוא יראה לי איך קוראים את האותיות, איך הוגים אותם נכון.
לאחר מכן, כבר אדע לדבר לבד.
אם ארצה ללמוד לבשל, אני יכול לנסות את הדברים שאני מכיר ורגיל בהם..
אני לדוגמא יודע לעשות רק חביתה, ה' לא נתן לי דעת בעניין :).. מקסימום חביתה עם בצל.
נכון, אני יכול לנסות לקחת סיר לשפוך לתוכו כל מיני דברים, לטעות, לטעום, להשתפר לפעם הבאה, לנסות שוב.. זה מעולה וזה מבורך! בסוף כנראה שיצא לי משהו אכיל- רק מהנסיון שלי.
אבל אני עושה רק מה שאני יודע.. ויתכן שיש עוד כלים, עוד מאכלים, עוד מתכונים, שאני לא מכיר אותם. אז אני חושב שכדי ללמוד לבשל אני אלך לשף שיכיר לי את העולם הזה.
"אין חבוש מתיר עצמו מבית אסורים"- מישהו שהוא מקצוען בתחום ידע לקחת אותך לעומקם של דברים, כנראה טוב יותר ממה שאתה לבד תוכל.

בנוגע לדמיון על נשים.
בעיניי, הדמיון הוא גורם משמעותי מאוד ביחס לתנועות הנפש שלנו. וזו סוגיה ענקית וחשוב ללמוד עליה! מהו הדמיון, ואיך הוא משפיע על חיינו.
לדעתי צריך להיזהר מהדמיונות האלו מכיוון שאם השורש והיסודות לא התרפאו, כל מה שיבוא על גביהם דורש התבוננות ובירור.
יש עוד להרחיב בנושא.
תודה ששיתפת אחי!

שבת שלום ומבורכת!
נתנאל.
netanel

הודעהעל ידי דרור » 07 יולי 2017, 11:42

תודה רבה נתנאל שאתה כותב ומתייחס ברצינות .., אני מניח שאתה כותב כל כך מדוייק ועמוק ששאר הנממאים פשוט לא רואים צורך להוסיף :)

הייתי רוצה גם לשמוע עליך משהו אישי ,. אתה אומר שאתה נפרד מדברים . מה הכוונה ? אולי תספר על פרדה כולשהי בחייך .. ?

אני למשל (כבר נראה לי שהזכרתי בעבר ) נפרד מאחד האנשים הקרובים אלי במיוחד . כי הקשר איתו מתבסס בעיקרו על תלותיות . ויש לי משיכה מינית חזקה כלפיו . אני תוהה לאיזה צורך אני צריך אותו יותר למשיכה לגוף שלו , או לצורך החברתי שהוא עונה לי .. לא יודע לענות :| לא קל לי בכלל להימנע מלחשוב עליו ולהשתוקק למגעו וחיבתו ..

כולם כאן דוחפים לטיפול אצל מטפל . ואני חייב להודות שזה מהלך מתבקש אצלי בהחלט . אבל כרגע איני בחופש כלכלי ואף לא פניי נפשי למבצע הזה . ויש מישהו שהכרתי אותו בשנה האחורנה שאני רוצה ללכת אליו לייעוץ ושיחות . הוא לא חלק מעצת נפש , אבל כשאני מקשיב לו מדבר וקורא דברים שלו אני יודע שהוא מדבר בדיוק על הנקודות איתם אני מתמודד (אולי והוא מתאים להצטרף לארגון ;))

אז תודה לחיזוקים ושבת של חיזוקים וחיות מנימת משיבת נפש נתנאל ולכולם :)
דרור

הודעהעל ידי חרוב » 07 יולי 2017, 11:45

אז מה דרור?
איפה אתה נמצא היום?
ולמה אתה לא פנוי לזה רגשית? אדברה, זה יכול לעזור... ;)
חרוב

הודעהעל ידי noamil » 17 יולי 2017, 23:09

היי דרור. קראתי את דבריך ומאוד הזדהיתי. באמת..
לאחר שהלכתי תקופה למטפל של עצת נפש ולא התקדם דבר,
לקחתי פסק זמן לחשוב. לעיתים המחשבות היו ועודן שליליות, אפילו מעט הרסניות. בסופו של דבר החשיבה שלנו היא זו שתרפא אותנו. עם זאת, גם אני החלטתי לנסות לשנות כיוון:
בעבר חשבתי שאני חייב ללכת לטיפול אך ורק אצל פסיכולוג זכר, לאחר שהתנסיתי בזה שמתי לב שתמיד לא הייתי פתוח לגמרי- זה לא שלא נאמרו דברים אבל לקח לי הרבה יותר זמן להחשף, וכן, אפילו לעיתים פחדתי להחשף בפני המטפל.
לאחרונה, הגעתי למסקנה שאם אני מצליח בד"כ להגיע לפתיחות גדולה יותר עם נשים, עדיף שאלך לפסיכולוגית..

יותר מזה, אני חושב שהנטיה וההתיחסות אליה מטעם העמותה הנ"ל מתייגת אותנו ישר וכך קשה לנו להיות מי שאנו.
אז לדעתי אין שום פסול ללכת לכל פסיכולוג, יתר על כן, יתכן והוא יתן לנו נקודת מבט אחרת ומעניינת שאצל מטפלים מסוימים לא נמצאת בלקסיקון.

לגבי העלויות הגבוהות, זו נקודת תורפה של המטפלים- חלקם הגדול דורש לפגישה הרבה מעבר למה שנהוג ומקובל.
עם זאת יש פסיכולוגים שמתחשבים..

שיהיה בהצלחה אח יקר אתה לא לבד
noamil

הודעהעל ידי חרוב » 19 יולי 2017, 20:48

אז זהו...
עצם זה שקשה לך להיפתח בפני גבר זה אחד הדברים שעובדים עליהם בטיפול, ולמעשה - בעצם הפגישות איתו אתה מתאמן בזה, ב"מרחב מוגן". אתה לא חבר של המטפל, אתה לא חייב לו כלום. אין לך מה להפסיד אם תיפתח אליו, הוא לא יחשוב שאתה דפוק, סיסי, מטומטם או כל דבר אחר. גם אם כן, לך זה לא משנה כי באת לעבוד על זה. כמו לכתוב מסמך על טיוטה, מה קרה אם יש מחיקות וקשקושים? זה כל העניין.
בגלל זה ההמלצה היא ללכת למטפל גבר - דווקא בגלל הנקודה הזו.
ואם תלך למטפל שלא מטעם - הוא עלול לעודד אותך "לקבל את עצמך כמו שאתה" מה שנקרא גישה ה gay friendly, אז בעצם חזרת לנקודת ההתחלה.
כמובן שפסיכולוג רגיל יכול לעזור לך להתמודד עם בעיות סטנדרטיות בנפש, סוף כל סוף לא גילינו פה את אמריקה עם הטיפול המהפכני בנטייה, בסופו של דבר עובדים על דברים רגילים בצורה פסיכולוגית רגילה. רק השאלה היא מה הכיוון? חיים נורמליים? או חיים שב20 שנה האחרונות יש כמה שהחליטו שהם נורמליים? ומי שיגיד אחרת סופו יהיה מר...?
תחשוב על זה.
בהצלחה
חרוב

הודעהעל ידי דרור » 22 יולי 2017, 21:24

שלום חרוב. הנה אני כאן :) ואיפה אתה?
אם תוכל לכתוב קצת על מה תופס אותך כרגע בחיים זה יכול לפתוח את הדו-שיח.

ושלום נועםIL מה המצב?
יפה לשמוע שאתה מחפש ומבקש את המדריכ\ה שימקדו אותך בדרך שאתה רוצה ללכת בה.
אני אישית הייתי כמה פגישות אצל מטפלת (נקבה;) , במחשבה דומה לשלך. אבל בסוף ראיתי שיש קו חוצץ בין העולמות.
אני מניח שגם אתה מבין שהעולם והתפיסה הנשית בהכרח שונים ביחס לעולם הגברי. אבל כמובן שתלך ותבחן את זה בעצמך, ואולי אצלך דברים יהיו שונים:)

בהחלט כל ענייין הטיפול הזה מצריך השקעה ומחשבה ולבחור את המטפל הנכון והמתאים לכל אחד. כאן באתר נראה שכולם מכוונים לאותו מטפל. כנראה שהוא באמת מנוסה מאוד עם נתוני הצלחה. אבל אני אישית לא רואה את עצמי מגיע אליו בזמן הקרוב. אבל מי יודע אולי בהמשך.. כנראה שאני צריך להבשיל עם המצב עוד קצת :roll: :arrow:

"לב טהור ברא לי אלוהים, ורוח נכון חדש בקרבי" הנה יבוא עלינו ימים שיש בהם השתוקקות לפנימיות הטהורה של רוחנו העצמית ותקווה להתחדש עמה, כשהיא הולכת ושבה למקור חייותה. זה הברכה לכם חברי המתמודדים בכל מקום שאתם בו לאורות הגבוהים ואם למחשכים האפלים. ואף לי אישית המתרחק, המבקש להשאר קרוב ..
דרור

הודעהעל ידי noamil » 08 אוגוסט 2017, 02:27

היי דרור, אני כרגע אחרי 3 פגישות אצל הפסיכולוגית החדשה. כבר בפגישה הראשונה הרגשתי הרבה יותר פתוח מאשר עם כל מטפל אחר. וכן הייתי גם אצל אותו מטפל (אחד הנחשבים שהציעו בקו סיוע ) ואיך לומר, לא נפלתי.
אחד הדברים שקצת מקשים עליי את המשך הטיפול הוא שלא אהבתי את הצעתה של הפסיכולוגית לשלב תרופות פסיכיאטריות שיאזנו אותי, כלשונה.
עם זאת הצלחתי להגיע לתובנות עצומות בזכות השיתוף עמה, ובגלל שהיא גרה בעיר מגוריי זה חוסך לי את הנסיעות לירושלים כל פעם.
יש לציין שהמטפל שהייתי אצלו בעצמו אמר שזה בלתי אפשרי להגיע כל פעם מהצפון לירושלים (מה שהתברר כנכון) והציע שיחות בסקייפ במקום - אבל לדעתי זה ממש לא תחליף לפגישה פנים מול פנים.
noamil

הודעהעל ידי דרור » 08 אוגוסט 2017, 15:23

שמח לשמוע נועם, שהתחלת עם מטפלת ושזה מקדם אותך. אם יש מצב שתפרט יותר על תובנה אחת או יותר שהגעת אליה? זה בטח יכול לעזור לי ואולי אף לחברים נוספים;)ורבים
כבר נגעתם בנושא המשיכה? מה הגישה של המטפלת לנושא?

אתמול הייתי בשיעור של אותו אחד שספרתי עליו שאני רוצה להתחיל אצלו טיפול, והיה אחלה שיעור. וגם בסוף דברתי איתו על להיפגש איתו אחד על אחד, נראה איך זה יתקדם.. רק שיש לי דילמה בעניין, בעיה שגם כלפיו יש לי משיכה. אני צריך לעשות חושבים אם אני מסוגל להתגבר על המשיכה כלפיו , כלומר שזה לא יהיה גורם מעכב:!
ובקצרה על השיעור, הוא עסק ב: דחיה עצמית:
הסביר שזה מצב מובנה [בילד-אין] בנפש שלנו, תחושה של אי הכרה עצמית, שאדם לא מרגיש שווה וראוי לקיום ושלא מגיע לו י אהבה(להיות נאהב). הוא הוסיף ואמר שיותר קל לרוב לאנשים לאהוב מישהו אחר מאשר להיות נאהבים, כי זה עושה אותנו לנזקקים, אשר מלווה בתחושה של חוסר, היותנו חלשים וחסרים ..
ובאמת צריך כל הזמן לחזק את ההכרה הפנימית בערך הגדול שלנו, ושאנחנו רואיים ושווים מעצם היותנו ולא בשל כל סיבה אחרת!
על כן אני מאחל לעצמי שאלמד להפסיק לחפש גורם(בגבר אחר) אשר דרכו אני מחפש לפצות על תחושת ה"חסר".. כל ניסיון כהזה רק יצור אצלי מהלך הפוך.. אוי כמה שאני לא מספיק מאמין ואהוב את עצמי. אני נוראי:[
אבל אולי גם לי תקווה יש?!? יש!
דרור

חזור אל פורום נטיות הפוכות, פורום הומואים וגייז

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים