נושא שקצת מציק לי

פורום נטיות הפוכות- למתמודדים עם לבטים לגבי הזהות המינית שלהם והגדרתה.
פורום למתמודדים עם נטיות הפוכות הומוסקסואליות, לטרנסקסואלים וטרנסג'נדרים.

מנהל: netanel

נושא שקצת מציק לי

הודעהעל ידי הכל לטובה2 » 16 ספטמבר 2017, 22:02

אהלן חבר'ה,
מעניינת אותי דעתכם-

אני שנה וחצי (פלוס) בטיפול. בחצי שנה - שנה הראשונה היה לי ממש ממש טוב הטיפול. בהתחלה אחרי כל מפגש יצאתי בעננים. מצאתי את עצמי כל פעם קולט פתאום משהו שמאוד נכון לגביי ולא שמתי לב אליו, עובד עליו. מברר. יושב. כותב. עובד. מתקדם.
אחרי שנה בערך התקדמתי הרבה יחסית ב"ה והתחלתי לצאת לדייטים, ואז הסגנון נהיה קצת שונה, כבר הרבה פחות מגלה על עצמי דברים חדשים, ובעיקר בעיקר- מתעסק עם המטפל בדייטים שלי ועל האינטרקציה שלי עם מי שאני יוצא איתה.

אני ממש מתגעגע לימים שהיינו מתעסקים בי, בלי קשר למי שאני יוצא איתה, לדפוס חיים שלי, לאיך שאני תופס את עצמי. לללמוד להכיר את עצמי נטו.
היום הנושא העיקרי הוא הקשר עם הבחורה. וזה די מציק לי.
אני ממש ממש מתגעגע לקצב ההתקדמות של פעם. לקצב הגילויים של פעם. לנושאי השיחה של פעם.

דיברתי על זה עם המטפל, הוא אומר שנושא מרכזי בנטיות הפוכות זה קשר עם אחרים ואינטרקציה, וכיום העבודה על הזהות שלי מתבטאת בניתוח/שיפור/בירור הקשר שלי עם הבחורה.
אני מבין את זה לגמרי. ועדיין, יש לי תחושה של באסה. של געגוע לטיפול של פעם. וזה גם גורם לי לפחות אמביציה בעבודה שלי בטיפול.

האם מישו מכיר את התופעה?
מישו יכול לשתף ממקרה אצלו?

(יש לציין שמזמן לא נכנסתי לפורום, וממש התגעגעתי. תודה לכולם).
הכל לטובה2

Re: נושא שקצת מציק לי

הודעהעל ידי netanel » 16 ספטמבר 2017, 22:06

הכל לטובה2, שלום אחי היקר!
טוב לראותך..
netanel

הודעהעל ידי netanel » 16 ספטמבר 2017, 22:07

אתה מאיר לי נושא שלא כ"כ שמתי לב אליו..
אולי יש לי מה להגיב בנושא, צריך קצת להתבונן במה שכתבת..
netanel

הודעהעל ידי הכל לטובה2 » 16 ספטמבר 2017, 22:08

אהלן נתנאל יתותח טוב לראותך גם!
הכל לטובה2

הודעהעל ידי אייל » 01 אוקטובר 2017, 20:43

הכל לטובה 2
אתחיל ואומר שאני לא יודע אצל מי אתה מטופל אז אוכל לשתף אותך רק מהחוויה האישית שלי. אני בשלב ממש מעולה בטיפול. בקרוב אוכל לבשר לכולם.. עוד קצת...
מה שאתה עובר מאוד מוכר לי. יש שלב בתהליך שמתחילים לשים פוקוס על קשרים ואם זה כרגע קשר עם מישהי אז זה גם סוג של קשר, לא?
אני דיברתי עם המטפל שלי לכל אורך הזמן שיצאתי בדייטים. לי זה עזר מאוד להבין מה קורה לי שם. כמובן שהתחלתי לצאת רק אחרי שהרגשתי שהמשיכה לנשים התעוררה ולא לפני. ובעיקר זה קרה כשבאתי למטפל וסיפרתי לו על מישהי שרציתי אז לצאת איתה. מהקשר ההוא לא יצא שום דבר אבל זאת היתה ההתחלה.
בכל מקרה, בטיפול מדברים על מכלול של נושאים. בהתחלה יש הרבה תובנות כי הכל מאוד חדש ואז לאט לאט נכנסים לעומק של הדברים ויש פחות תובנות והרבה עבודה שורשית שעם העבודה הזאת יש גם הרבה התנגדות. ככה זה היה אצלי.
היו זמנים ששנאתי את המטפל שהציף אצלי קשיים מהעבר. דברים ביחס לעצמי שגרמו לי להראות חלש בעניי עצמי. אח"כ הבנתי שעיקר הפוקוס הוא כדי לבנות אצלי את נקודות החוזק מתוך ההכרות הזאת של נקודות החולשה. אך עדיין היו ימים שהטיפול היה ממש מעיק.
חשבתי לקחת הפסקה. היו ימים שחשבתי להפסיק לגמרי. היו גם מחשבות על להחליף מטפל. היו רגעי יאוש רבים בדרך. אני שמח שלא הקשבתי להם והמשכתי למרות כל הקושי.
בסופו של דבר, מבחינתי היום, כל מה שעברתי שווה את הרגע הזה.
אייל

הודעהעל ידי netanel » 02 אוקטובר 2017, 12:47

הכל לטובה 2, שלום אחי!
אולי לא הצלחתי להבין את כוונתך. אולי תבהיר את השאלה?
בכל זאת אגיב ביחס למה שאני חושב שהבנתי.
בעיניי ההתעסקות בעצמי באה לידי ביטוי כל הזמן- מההתחלה בבירורים האישיים שלי, ועד היציאה שלי לעולם (במישורים החברתי והזוגי)- הכל נוגע אליי.
מה שכתבת על הכרות עם דפוסי החיים שלנו, על איך אנחנו תופסים את עצמנו וההכרות עם עצמנו- זה שלב ראשון.
מכאן יש את השלב הבא, שבו אני מגלה את עצמי בתוך העולם.
בשלב הזה, המפגש עם המציאות הוא שמברר אותנו.
כלומר- אני יודע לומר על עצמי שיש פעמים שכשאני באינטראקציה אנושית- בין אם היא עם חבר/ בוס/ אדם זר, ובין אם היא עם הבחורה איתה אני נפגש- שאני מרצה אותם , שאני לא משתף רצונות, רגשות ותחושות שיש לי ומבטל את עצמי (למרות שאני מאוד מודע לעצמי ולרצונות שלי).
מצד שני, אני גם מוצא את עצמי לא פעם אוחז בדעה שלי מבלי להקשיב לדעה האחרת (כאילו מפחד לאבד משהו ונלחם שלא לאבד אותו).
ויש כאן איזו נקודה שמבררת אותי ואת היחס שלי אל עצמי- כי הבירור אל עבר הזהות האמיתית שלי- הוא גם גילוי של העצמיות שלי וגם הרפייה מהגדרות עבר שהדבקתי על עצמי/ הדביקו עליי- במקביל.
אז זה כתבת שהבנת.. (?)

אולי גם בהתחלה המציאה שלנו את עצמנו וההקשבה שלנו לעצמנו- מרגשת ומביאה אנרגיה בגלל שזה חדש לנו? כי התרגלנו להזניח את הקשב העצמי הזה, ועכשיו אנחנו מוצאים תשובות?
אולי אחרי השלב הראשוני מגיע שלב של עבודה שדורשת מאיתנו להיות במקום שלא כ"כ רוצים להיות בו (במיוחד כשלפעמים נמצאים בקשר עם בחורה שלא כיף לך איתה), שאין אנרגיה להשקיע במשהו שהוא לא בטוח..?
לא יודע.. זרקתי מחשבות. תגיד מה אתה חושב..
netanel

הודעהעל ידי חרוב » 11 אוקטובר 2017, 09:09

לי הייתה גם בעבר סצנה דומה עם המטפל, והרגשתי שנשים זה כרגע לא העיסוק ואני מעדיף להשקיע בעצמי וביחס שלי לגברים. אז בהתחלה זרמתי עם המטפל ובשלב מסויים נמאס לי להתעסק עם נשים (וגם נמאס לי לצאת) אז די התעקשתי על זה וחזרנו להתעסק במה שרציתי.
אני לא יודע עם מי אתה, אבל אני חושב שאתה הבוס ואתה מנהל את הטיפול ואם משהו מפריע לך אתה צריך לדבר עליו ולהחליט שזה נושא השיחה. נכון שהיחס לנשים משפיע על הקשר לגברים אבל וואלה, יש ביסקסואלים בעולם... אתה לא רוצה להיות כזה נכון? :P
אולי אני טועה, מקווה שלא. אבל אני חושב שצריך להמשיך להתעקש מאוד עם המטפל בלדבר על עצמך (אולי בשיקול של אפילו למצוא מישהו אחר במקומו, לפחות לבינתיים, אתה לא אמור לרַצות את המטפל אלא אותך, לפחות במקרה הזה שאתה מתאר)
שווה גם במקביל לנסות לעבוד על דברים לבד ולקרוא חומרים לבד בנושאים שמעסיקים אותך. . למרות שתכלס אין כמו טיפול של אחד על אחד כי יש דברים שרק ככה אפשר לעבוד עליהם.
וגם פה מותר לשתף על הדברים שמעסיקים אותך, אולי נוכל לעזור במסגרת הפורום.
חרוב

חזור אל פורום נטיות הפוכות, פורום הומואים וגייז

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד