בא לשתף

פורום נטיות הפוכות- למתמודדים עם לבטים לגבי הזהות המינית שלהם והגדרתה.
פורום למתמודדים עם נטיות הפוכות הומוסקסואליות, לטרנסקסואלים וטרנסג'נדרים.

מנהל: netanel

בא לשתף

הודעהעל ידי shai » 15 פברואר 2018, 01:04

שלום לכולם שמי שי,
כתבתי לפני כמה נים מעט מאוד בפורום אז סביר להניח שאנשים לא מכירים אותי. רציתי לשתף את סיפור ולקבל חיזוקים. נראה לי שזה יעזור לי מאוד כי פה באמת אפשר לפרוק הכל ואנשים באמת יבינו לליבי . אני חושב שגם אנשים יזדהו פה עם חלק מהחוויות והדברים שאכתוב ובלי קשר שמח לחזור להשתתף במקום המיוחד הזה ועם האנשים המדהימים שפה.
אני בן 26. כבר מרגיש זקן כי זה יותר קרוב ל 30 מאשר ל - 20 . בטח חלק פה יצחקו עלי על זה. אני חי כבר עם הנטייה המינית מאז התיכון. אני מאמין שרוב קוראי הפורום יודעים על מה אני מדבר. חיים מאתגרים ולא פשוטים בעלי משברים מרובים שרק מי שבעל הנטייה הזאת יוכל להבין. במהלך ישיבת ההסדר התחלתי לקחת יוזמה, פניתי לעצת נפש והם שלחו אותי למטפל מאוד מוכשר וטוב. הייתי נוסע במשך שנתיים שלמים כמעט לטיפול. הטיפול עזר לי מאוד ובמידה רבה נתן לי כלים לביטחון בעצמי ולקבל את עצמי כמו שאני. הבעיה היא שהטיפול היה יקר ביותר (400 ש"ח בערך כמו שרובכם יודעים ודאי) . ההורים שלי אנשים נפלאים ומימנו לי הכל בזמנו. בעיה נוספת שהייתה היא המרחק הרב - ישוב שנמצא אחרי ירושלים בעוד אני גר במרכז. הנסיעות עצמם היו מאוד לא פשוטות בהם אני מהרהר על גורלי וחושב בפחד על איך יראו חיי בעתיד. אני מקצר מאוד את חיי באותה תקופה כי אין לי זמן לספר ולכתוב הכל. אומר רק שהטיפול הוא לא היה טיפול המרה, אלא שיחות על חיי ועל המחשבות והאמונות שלי. אחרי איזה שנתיים דיברתי עם המטפל על זה שהטיפול לא מטפל בפועל בנטייה והמטפל הודה בפניי שלמרות שהוא מאמין שאתחתן ואזכה להקים משפחה, הוא לא יודע איך בדיוק תתעצב המשיכה שלי לעתיד. דיברנו על זה שהוא לא דוגל בשיטה של טיפולי המרה כמו - הוצאת זרע לבטלה בכוח תוך כדי שחושבים על אישה לדוגמה. למרות זאת, איך שהוא הגענו למצב שסיכמנו שאעשה גם טיפולים כאלה בעצמי. (המטפל - אדם דתי ביותר התייעץ עם רב רציני שאישר זאת). חשוב לציין שאני אדם שנופל ונפלתי לרוב בחטא הוצאת זרע לבטלה. מאמין שאני לא היחידי אבל אין ספק שהחטא הזה גורם לי רבות להתבייש ולכעוס על עצמי, היות אני אדם מאמין. באותה תקופה בערך החלטתי שאני עוזב את הטיפול כי הנסיעות, והעלות הכספית לא הסתדרו לי עם הלימודים שהתחלתי לאחר ההסדר.

הייתי מנצל את טיפולי ההמרה וחושב על נשים, אבל לרוב אני הייתי מערבב גם גברים בתוך זה, עם כל הבלבלות שלי. בתכלס זה לא באמת שינה לי את הנטייה ההפוכה והאובססיבית שכולנו יודעים שאי אפשר לספק כי היא אשלייה. יתכן שאני צריך לשנות פאזה ולהפסיק עם זה. אולם לפעמים זה הנחמה החידה שלי בבדידות עם עצמי. קראתי פה עכשיו בפורום שהפתרון לבדידות הוא למצוא את עצמי . אנסה להרהר בזה יותר בעתיד. מה שבטוח זה שלא אוכל לפתור הרבה עם הוצאות זרע , למרות האשלייה שזה מנחם. אולם קשה להפסיק.

ניסיתי בקיץ האחרון בחופשת הבחינות לחזור לכמה מפגשים אצל המטפל. זה קצת עזר לי, ניסיתי להימנע מהוצאת זרע לבטלה ואף הפסקתי תקופה מסוימת. זה לא נמשך הרבה זמן. הטיפול עצמו קשה לי כי הוא גורם לי להרגיש חלש ונזקק. הרגשתי שאני לא הבנאדם שהיה לפני כמה שנים שהיה נואש לכל סוג של אהבה וחמלה והקשבה, אלא בן אדן שרוצה להרגיש חזק ויודע לדאוג לעצמו. לא רציתי להמשיך בטיפול אחרי כמה מפגשים. אני מנסה להיות אופטימי ולהעריך את עצמי. אני מנסה לאהוב את עצמי כמו שאני. אני כן מנסה ליישם עצות מהטיפול הארוך שעברתי , עצות שאני זוכר.

אני יוצא פה ושם עם בנות ופחות הולך. אני כן יודע לסווג מי נראית טוב ומי לא אם כי קשה לי להימשך אליהם. גם לבנים סביבי אני לא כזה נמשך אבל כשאני רואה גבר יפה באופן מיוחד (שחקנים, דוגמנים, בעיקר בלי חולצה) זה מאוד משפיע עלי, בעוד נשים עדיין מעוררות בי אדישות. היו לי תקופות שהרגשתי קצת מעין משיכה לבנות. כנראה זה היו קופות שהייתי בטוח בעצמי יותר. הספקות בטיפול, באלוקים ובעצמי כמובן ברקע , הכעס לקב"ה - למה עשית לי (ולכם) את זה. מנסה לחשוב אופטימי על הדברים הרבים שה' כן נתן לי.

סה"כ אז שעזבתי את הישיבה (שם לא התבלטתי) אני נחשב באוניברסיטה אדם אהוב מקובל ומוכשר ואני מנסה להיאחז בזה. הבנות סביבי חושבות שאני חמוד אבל נראה לי זה רק בקטע של לחבב ולא בקטע של משיכה. זה גם מוריד לי הביטחון - אולי אני לא גברי מספיק? אולי אני נחמד מדי לאנשים? אני עושה כושר גופני קבוע כדי לנסות לעלות לי את הביטחון. מנסה לחשוב אופטימי שיום אחד זה יקרה ואתחתן. עברתי הרבה דייטים - רובם לא היו בכיוון. היו כמה בנות חמודות אבל זה לא גלש לקשר עמוק לרוב. גם מתסכל אותי.

היום לראשונה בתואר הנוכחי שלי (ניסיתי תואר אחר לפני ולא התאים) קיבלתי ציון בינוני במבחן והדבר ביאס אותי. וכל פעם שאני מבואס, המוח שלי שולף מהראש את הקטע של ההתמודדות , הכעס, העצב , התסכול על חיי - חיי הכפולים למעשה שרק להוריי בעיקרון יודעים עליהם. אפילו לחבר הכי טוב שלי ובן דוד שלי שאני מאוד קשור אליהם העדפתי לא לספר, לא הרגשתי בנח להוציא את זה ממני ולספר. גם ככה אני בתקופת מבחנים וזה עורר בי את התסכולים , הוריד לי את הביטחון והחזיר אותי למחשבות של המשיכה המינית הפגומה. אני מנסה לדבר עם הקב"ה כל יום על זה. מנסה להתאוורר עם חברים, במחשב , מנסה לחשוב חיובי.

זהו בקצרה סיפו חיי. יודע שממש הארכתי אבל חושב שאנשים ימצאו את דברי כמעניינים. תודה רבה לכל מי ששרד עד לפה :)
shai

Re: בא לשתף

הודעהעל ידי netanel » 16 פברואר 2018, 01:49

שלום שי,
אני נתנאל, בן 27. נראה לי שזו פעם ראשונה שאני קורא משהו שכתבת.
אז- נעים מאוד להכיר אחי!
אני מאוד מזדהה עם הדברים- עם החוויה שלך, כל ההתמודדות והקשיים, הדרך שמלאה בערפל, אינספור נפילות וקימות.
אני נמצא בטיפול למעלה מ3 שנים. אני עובר שינויים שלא חלמתי עליהם. אני מרגיש שאני מתבגר ומשתחרר בהרבה רבדים בחיים שלי- ואלו מקומות שכשהם מתרפאים, הם נותנים לי לחיות את החיים שלי עם הרבה יותר אמונה, כוחות ושמחה- הרבה יותר פשטות. הטיפול שאני עובר הוא שיח שלי מול המטפל, שיח שלי מול המציאות. במהלך הטיפול גיליתי ואני עוד מגלה שאני בנאדם- עם רצונות, עם דעות. בנאדם שמותר לו להיות צודק ולהיות טועה. ואני מגלה שנקודת החיים היא היכולת ללכת מהמקום המקובע שלי, לשנות ולהמשיך למצוא ולחפש- ושהכל נמצא בתוכי.
כואב לי מאוד לשמוע על הדרך שבה הציעו לך ללכת- ששלחו אותך לטיפולי המרה.
לי באופן אישי ברור, שהנטייה היא תוצאה של צרכים פנימיים שיש בי וכדי להשלים את הצרכים הללו אני מוכרח לתת להם מענה פנימי מבורר וראוי. אני מרגיש שהצרכים הם לא "סתם". אלא הם דרישות יסודיות ומוכרחות בתוכי שאני מחוייב(!!) לתת להם מענה- אחרת הם יבקשו להתמלא ולינוק חיות ממקומות חיצוניים.
אני לא איש מקצוע, אבל אני מרגיש שאני מלומד מתוך ניסיון.
אני באמת חושב שלשלוח אנשים לטיפולי המרה- זה חוסר הבנה בתחום, חוסר מקצועיות, ויותר מזה, אני חושב שזה ההפך מהטיפול בנקודה המרכזית של הנטייה שהיא- התלות של האדם בדברים חיצוניים לו.
באופן כללי אני חושב שזה לא מקצועי בגלל שלדעתי צריך להבין- מהי משיכה מינית מאוזנת? מתי תגיע משיכה מינית? למה מגיעה משיכה מינית? ועוד.
הרי גבר במצב מאוזן לא נמשך לכל אישה- אלא רק לאישתו.
ובנוסף, יש זמנים שיש ריחוק (כי היא עצבנה אותו והוא עצבן אותה) ואז אין משיכה מינית- משמע אין רצון לקרבה.
מה שאני רוצה לומר כאן זה שהמשיכה המינית מגיעה ממקום פנימי ולא ממקום חיצוני- כלומר, זה לא שתראה סרטי פורנו ופתאום ידלקו לך החושים.
זו דעתי הלא מקצועית (אך כן בעלת הנסיון (האישי) מתוך הטיפול).
מה אתה חושב?

לא הגבתי על כל הנקודות שכתבת.. יש במה להאריך.
שמח מאוד ששיתפת אחי.. מאחל לך שתהפוכו!!
netanel

הודעהעל ידי shai » 18 פברואר 2018, 19:40

תודה על התגובה החשובה שלך נתנאל. חשוב לי לדייק בפרטים המטפל שלי מאוד התמקד בצדדים שאתה מדבר עליהם. עבדתי עליהם במשך שנתיים. אני חושב שאני צריך לשוב ולהתמקד בהם יותר. המטפל כיוון אותי לטיפולים שהזכרתי רק לאחר שאני העלתי אותם. האמת היא שמדובר במישהו שמבין גם בביולוגיה , למד וחקר התחום ויש לו דיפלומות בתחום. יתכן שהטיפולים האלה יעילים ויתכן שלא. אני חושב שהם כן יכולים לעזור בצורה מוגבלת. אבל הם לא העיקר. העיקר הוא מה שאתה דיברת - טיפול שמתמקד באישיות הפנימית וברצונות
shai

הודעהעל ידי דביר » 18 פברואר 2018, 22:05

שי, כתבת הרבה. לא יכול כרגע להתייחס להכל. אני גם הייתי בטיפול בכיוון של נתנאל. סיימתי לפני כארבע שנים. כיום נשוי + וללא ספק נמצא במקום אחר לגמרי. מניסיון ממליץ לך לנסות אולי משהו אחר. שמירת הברית ופורנוגרפיה זה לא פתרון. לדעתי זה רק מבלבל וחבל...
דביר

הודעהעל ידי חרוב » 19 פברואר 2018, 20:27

שי,
אני מסכים עם קודמיי, תזכור את הנוסחא: טיפול בנטייה שבו אומרים לחשוב מינית על נשים = טיפול המרה = בזבוז אנרגיה זמן וכסף.
ובכל זאת, על מה כן עבדת במסגרת הטיפול?
האם יש דברים אצלך שאתה יכול להגיד "הייתה לי בעיה X ובזכות הטיפול התגברתי עליה"?
חרוב

הודעהעל ידי netanel » 20 פברואר 2018, 10:19

שי אחי,
תוכל לפרט קצת על התהליך שעברת?
ומעבר לו, יש דברים שאתה מרגיש בברור שחסרים בך?
netanel

הודעהעל ידי shai » 22 פברואר 2018, 11:53

אתם צודקים. כתבתי הרבה ולא דיברתי על הטיפול.
פשוט אני לא חי כרגע את הטיפול. אני בתקוה די מיואשת . נופל הרבה בהוצאת זרע לבטלה ושונא את עצמי.
עברתי הרבה בטיפול בזמנו. למדתי שאני אדם טוב, עם לב גדול, שאנשים באמת אוהבים אותי. למדתי שיש לי יכולות ואני לא פחות טוב מאחרים. למדתי להתמודד עם חרדות שהיו לי ליד אנשים, למדתי להרגיש לא פחות טוב מאחרים ואני משתדל להתמיד בזה.
ועדיין אני לא מהצלחתי לשנות את הנטייה בכלל. עדיין אני הרבה פעמים מרגיש שאני רוצה להיות מישהו אחר. לא עם הנטייה הזו.
חרוב, איך עשית את זה? איך שינית את עצמך ככה?
shai

הודעהעל ידי shai » 22 פברואר 2018, 11:57

אני חושב שהתגובה שכתבתי עכשיו תגרום להרבה אנשים להמליץ לי ישר לחזור לטיפול שהפסקתי. אני רק רוצה לומר שניסיתי בקיץ. כתבתי בהתחלה שהטיפול נמאס לי בסוף
אני מאוד מעריך ומעריץ את המטפל שהיה לי. היה לו גם אמפתיה ורצון אמתי לעזור. לא נראה לי שאמצא מישהו יותר טוב. אבל כרגע אני נמצא במצב בחיים שאין לי זמן לזה. וגם לא כוחות נפש. הטיפול גורם לי להרגיש מסכן ונזקק. נמאס לי מההרגשה הזאת והנסיעות הארוכות לירושלים.

החלום שלי זה להצליח לשנות את עצמי לבד עכשיו בהיעזר הכלים שרכשתי בטיפול.

קראתי בכל מיני מקומות שהרבה עברו את הטיפולים של עצת נפש ולכולם זה הועיל במשהו. אבל לא כולם הצליחו לשנות את הנטייה המינית שלהם. אני באמת חושב שאני אהיה מאלה שלא יצליחו. אני לא מדמיין את החיים שלי בלי משפחה נורמלית. לא יודע מה לחשוב על העתיד שלי, וגם לא רוצה
shai

הודעהעל ידי חרוב » 22 פברואר 2018, 22:29

שי היקר.
לא כתבתי על זה פה, אבל איך השתנתי? פשוט עשיתי עבודה. השקעתי והתאמצתי. וגם זכיתי להגיע על ההתחלה למטפל הראשון שלי שעשה איתי דרך משמעותית ובלעדיו המצב באמת היה בקנטים.
דבר שני, אתה אומר שנגיד לך לחזור לטיפול היית בו, אבל לא ענית. קרה בו משהו בכלל? האם משהו השתנה בך בטיפול? או שהכל נשאר באוויר?
דבר שלישי, אתה לא חושב שתמצא מטפל טוב יותר ממה שהיה לך, מצד שני, הוא לא באמת עזר לך...
דבר רביעי.... אתה לא חושב שתצליח לשנות את הנטייה המינית שלך, אבל מצד אתה לא מוותר על משפחה נורמלית..

שי יקירי. אחד הדברים שלמדתי במסגרת הטיפול שלי זה שמי שבעיקר מפריע לנו להשתנות זה לא פחות מאשר..אנחנו.
יש לך דפוסי חשיבה שליליים מאוד, על הסיכוי שלך להשתנות, ועל הסיכוי שבכלל יהיה לך טוב, ושאתה טוב בכלל
אתה שם לב?
למה שיהיה לך טוב אם אתה לא נותן לו להיות?
חרוב

הודעהעל ידי shai » 25 פברואר 2018, 11:59

האמת היא שבתקופה האחרונה הייתי בתקופה רעה אך השתפר לי המצב רוח.
בנוגע לטיפול, הביטחון העצמי שלי והיכולת שלי לממש את הרצונות שלי עלתה פלאים. אולם הנטייה עצמה לא השתנתה.

אני חושב שהנטייה אצלי קשורה לחוסר ביטחון עצמי פנימי שליווה אותי מהילדות מכל מיני סיבות. ההורים שלי אנשים מדהימים אבל איכשהו הקטע של הביטחון עצמי התמסמס.
הייתי שוקל אולי לחזור לסוג של טיפול אבל חבל לי שכל המטפלים נמצאים באזור ירושלים. זה ממש קשה לי הנסיעות האלה בזמנים של שיגרה
shai

הבא

חזור אל פורום נטיות הפוכות, פורום הומואים וגייז

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים