אין לי סיכוי יותר

פורום נטיות הפוכות- למתמודדים עם לבטים לגבי הזהות המינית שלהם והגדרתה.
פורום למתמודדים עם נטיות הפוכות הומוסקסואליות, לטרנסקסואלים וטרנסג'נדרים.

מנהל: netanel

אין לי סיכוי יותר

הודעהעל ידי גל~ » 23 יולי 2018, 00:26

התלבטתי אם לשתף כי אני לא רוצה לייאש כאן אף אחד.
אני באמצע (או סוף) הטיפול השני שלי שהוא נמשך כמעט 5 שנים (רק השנה וחצי אחרונות אינטנסיבי)
בפגישה האחרונה התגלגלה השיחה. המטפל שלי זרק שהוא מאמין ש אני יכול להגיע למצב שאני מתחתן ומקיים יחסי אישות. "ומה לגבי משיכה לנשים??" שאלתי. "זה לא יהיה" הוא ענה.

וזהו, התהפכו לי החיים.
מה? ככה נגזר עלי לחיות? נשוי לאישה שלא נמשך אליה ומצד שני עוד נמשך לגברים וזאת הצלחה?

אולי אתה טועה? - אני לא טועה

מאיפה הגעת לזה? - אתה כבר מקובע מדי, הדבר היחיד שמרגש אותך זה גברים, ואחרי כל כך הרבה שנים שזה המצב (אני בן 26) אין סיכוי שיום אחד תסתכל על חזה של אישה ותיהיה לך זיקפה.

שמעתי פעם מהסייע בקו שזה עוד לא כזה מאוחר.. - בסדר, אז תקשיב לסייע בקו, אני אומר לך שאני עם הרבה שנים של ניסיון, טיפלתי וראיתי עשרות מקרים כאלו. משיכה פיזית לאישה לא תיהיה.

אני חצי מת מאז. כאילו מת לי קרוב משפחה, כאילו הלכה לי עין או יד ימין.
הכי טוב שני אוכל להגיע אליו אם הטיפול שלי יצליח זה חיים אומללים.
איך אפשר לחיות ככה? איך אפשר להחזיק נישואים רק עם יחסי אישות ובלי משיכה בכלל?
איך אפשר להחליט שבחיים אני לא אקיים יחסי מין שיגרמו לי להנאה (בהנחה שהטיפול יצליח) כשכל הזמן צריך להישאר בשליטה ולא לממש את זה עם גבר?

למה זה מגיע לי?
למה יש כאלו שהצליחו ונמשכים פיזית לנשים ואני לא?

המשיכה שלי לגברים עלתה משמעותית. התחלתי עם כל מיני התנהגויות שלא עשיתי אף פעם.
בכל פעם שאני רואה זוג אני רוצה למות. אפילו מסתכל על ההורים שלי ומרגיש חרא.
אני שונה. לתמיד.
אני אף פעם לא יהיה גבר. אני מובדל.

ואיך תנחמו אותי?ומה תייעצו לי?
תגידו שהוא טועה? הוא עם הרבה נסיון והרבה הצלחות, הוא מכיר אותי 5 שנים והוא בטוח במה שהוא אומר.
גל~

Re: אין לי סיכוי יותר

הודעהעל ידי netanel » 23 יולי 2018, 01:18

אהלן גל אחי,
אני לא יודע מי זה המטפל. לא מכיר אותך באופן אישי. וכמובן שאני מדבר מנקודת המבט האישית שלי.
לדעתי, זה לא נכון.
יש סיבה לנטייה המינית. והיא חוסר זהות עצמית.
ואין מצב שאתה באת לעולם הזה ללא מטרה וללא זהות עצמית.
זה שהמטפל שלך לא מצליח, לא מעיד על זה שאין לך אפשרות למצוא את המהות שלך בעולם הזה ואת המטרה שבשבילה אתה באת.
יכול להיות שייקח זמן. אבל האם זה אומר שכשהדרך ארוכה- אין יותר מטרה?

אני לא מסכים בכלל עם האמירה הזו. ולדעתי הוא צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו ולברר האם הוא בענווה כלפי המציאות שלך.
האם הוא פגש את כל ההומאים בעולם? האם הוא מכיר את הנפשות? האם הוא מכיר את המהות של כל נפש ונפש? ובכלל, מה המטרה שלו בטיפול שהוא מעביר אותך?
אני מרגיש מהאמירה הזו שיש כאן בעיה ב"מטרת הטיפול".
מנקודת המבט האישית שלי.
הטיפול לא צריך לבוא במטרה לשנות נטייה. אלא הוא בא כדי שאתה תלמד להתרכז בעצמך, להקשיב לצרכים שלך, להכיר בטוב שלך, לאהוב את עצמך. בלי שום קשר לשינוי הנטייה.
שינוי הנטייה הוא דבר נלווה לתהליך של ההכרה בזהות העצמית שלך.
מה שאני מתכוון, זה שאם הוא מדבר איתך על זה, לדעתי יש כאן בעיה במטרת הטיפול. והבעיה הזו היא נחלתם של הרבה מטפלים שלא מבינים את סוגיית הנטיות ההפוכות ומביטים בה בצורה חיצונית ולא מבינה מציאות.

מה דעתך?
netanel

הודעהעל ידי דרור » 23 יולי 2018, 22:02

היי אחי כואב לשמוע מה שאתה עובר. להיות חמש שנים אצל מטפל ואז לשמוע שאתה לא יכול לקבל את מה שרצית זה מבאס.. שתדע לך שאני מאמין לו ומאמין גם לך שלא תוכל להשתנות. אז העצה שלי אליך היא.. אתה מוכן? זה גדול,,, ת פ ס י ק - ל נ ס ו ת - ל ה שת נ ו ת . . . פשוט, תיהיה מי שאתה! ותדע שזה הכי טוב שיכול להיות. הפחד הכי גדול שמעיק על האדם בחיים זה להיות מי שהוא. מישום מה הרבה אנשים מפחדים להיות מי שהם. הם לא יכולים לסבול את עצמם :| זה באמת מצב מבאס אחויה.

אם אתה נמשך ורוצה קשר עם גבר, במלא מובן המשמועת. אז תן את זה לעצמך . ולמה לא בעצם? [למה אתה לא רוצה להיות במערכת יחסים של רומנטיקה וזוגיות עם גבר? (בגלל התורה? ) ]

יש לי עוד מה להמליץ לך.. אבל אחכה לשמוע, אם אתה בעניין לעוד המלצות :)

בכללי נשמע שאתה מייואש (שלא קבלת את מה שאתה רוצה) אני יודע כמה זה קשה.. הייתי שם הרבה זמן.. קח לך את הזמן שאתה צריך שם.. הבור השחור הזה הוא מקום שאי אפשר לחמוק ממנו, אז אם כבר ירדת אליו, תן לו את המקום הראוי לו (יש אומרים שזו חוויה של פעם בחיים 8-) )

"בכל פעם שאני רואה זוג אני רוצה למות.
אפילו מסתכל על ההורים שלי ומרגיש חרא.
אני שונה. לתמיד.
אני אף פעם לא יהיה גבר. אני מובדל."
דרור

הודעהעל ידי בוקי » 24 יולי 2018, 16:43

גל , אני כל כך כואב את כאבך. אני לא הייתי חמש שנים בטיפול ולי לא נאמרו הדברים שאוזנך שמעו. ברור לי שאם כן, הייתי מתייאש ומרים ידיים. בטח שגם לא הייתי בכלל מנסה.
אני יכול לנחם אותך בסיפור האישי שלי שנכתב בן דפי הפורום. אני הייתי בטוח שנולדתי אישה. לא גבר ובטח שלא יכול להימשך לאישה. חלמתי להיות אישה זה כל מה שרציתי בעצם להיות במשך הרבה מדי שנים. עד שהגעתי בדרך לא דרך לכאן והתחלתי טיפול אצל מישהו שיש לו הרבה הצלחות. המון. כמובן שגם להגיע אליו זה היה מסע תלאות לא פשוט. וגם הטיפול אצלו היה ועדיין לא קל בכלל. דבר אחד ברור לי אפשר לשנות משיכה לגברים ואפשר לגלות את המשיכה לנשים. זאת עובדה גמורה. לי זה קורה אין שום סיבה בעולם שזה לא יכול לקרות לך.
בכל מקרה נקודתית צריך לדעתי לידע את מי שמפנה לשם שזו הגישה כדי לא לקלקל לאחרים. אם קיבלת את ההפניה דרך קו הסיוע לדעתי כדאי מאוד שתיידע אותם מי המטפל כי אולי זה יעזור לאחרים. ובכל מקרה מה שלא יהיה אני מאמין שפשוט לא הגעת לכתובת הנכונה . תראה את זה ככה, לפחות עכשיו אתה יודע ששם לא תקבל את התשובה שרצית ושאולי הגיע הזמן לחפש במקום אחר.
גל, קבל ממני חיבוק אוהב . זה המעט שאני יכול לשלוח לך מכאן וכן גם להאמין בך. להאמין ביכולת שלך לעבור מסע משמעותי כמו שאני עובר ולהגשים את הרצון שלך להיות גבר ככל הגברים ובעל משפחה ואישה שתאהב ושתימשך אליה.

דרור לא התחברתי למילה שכתבת. לדעתי זו הבריחה הכי גדולה שלך אם זו גישתך. בריחה ממה שאתה רוצה להיות בחיים. החיים הם לא מה שאנחנו אלא מה שאנחנו שואפים ורוצים להיות ולאן שאנחנו בסופו של יום שואפים להגיע.
בוקי

הודעהעל ידי גל~ » 24 יולי 2018, 22:20

אני עוד לא מגיב.
חלש מדי לזה.
קראתי וקורא את מה שכתבתם.
גל~

הודעהעל ידי חרוב » 25 יולי 2018, 00:24

עצוב נורא לשמוע בשורה כזאת.
כמו רופא שאומר לך "ספור את הימים, זה הסוף שלך".

אני לא מכיר אותך ולא יודע כמה המצב שלך קשה, אבל... יש שינוי בעולם. השינוי קיים ואפשרי.
אני מאוד מזדהה עם מה שכתב נתנאל, ניסוח מדוייק.
"יש סיבה לנטייה המינית. והיא חוסר זהות עצמית." הייתכן שלעולם לא נזכה להיות מי שאנחנו באמת...? לא נראה לי.

פעם הלכתי לתקן את הפלאפון שלי. נכנסתי לחנות תיקון פלאפונים, הראתי להם את הבעיה, המוכר הסתכל ואמר "מממ, אי אפשר לתקן את זה. קנה חדש."
היה לי עצוב אבל אמרתי "טוב נו זה גם ככה ישן". בלית ברירה קניתי פלאפון אחר.

שוב התקלקל הפלאפון. שוב הלכתי לחנות. ושוב קיבלתי את התשובה ש"אי אפשר לתקן את זה"...
אמרתי לעצמי, שיקפצו לי מה זה אי אפשר לתקן? זה גוש פלסטיק עם קצת מתכת מה כזה קשה?
ממול הייתה חנות תיקון פלאפונים אחרת. נכנסתי, ברוב חוצפתי...
המוכר הסתכל ואמר "אה כן, זה הבעיה הכי נפוצה של הדגם הזה. לך לחנות שלנו בכתובת הזאת ויתקנו לך".
חה חה חה!!!!! נסעתי לשם, היו שם כמה מעבדות, תיקנו לי את זה באיזה 80 שקל, והמכשיר עבד באושר ועושר עד שהחלפתי דגם...

מסקנה: לפעמים צריך להחליף מטפל.
חרוב

הודעהעל ידי יוני » 29 יולי 2018, 01:19

אין מה להגיד, גל..
אני דיי איבדתי את התקווה ב״טיפולים״ הללו. בתקווה המזוייפת. ובעיקר באמונה.
עצם זה שאחוז מוחץ כאן דתי, מראה על כך שיש כאן נישה מאוד ספציפית. שמערכת החוקים מאוד ספציפית קובעת מציאות, ולא להיפך. מה יש לאדם שאינו דתי למצוא כאן, לכאורה?
אני אישית לא מימשתי עדיין את נטייתי מתוך כך שאני מגיע מהעולם הדתי, ועל אף שקשה לקרוא לי ״מאמין״, איני מסוגל לעשות צעד זה.
אך במקביל - איני מוכן להכניס לראשי שנאה עצמית ורעיונות כוזבים על שינוי הנטיה המינית. להבין אותה? מבורך. להכיל אותה ואת רצונותיי? חשוב. אבל ״לשנות״? משהו פה בעייתי בעיני (ואני שוב מסייג - אמנם הרבה אנשים נולדו בין לבין על הרצף.. ביסקסואלים שמבקשים לברר את נטייתם. מובן. אבל פה אנשים מוכנים למכור את הנשמה (או מה שזה לא יהיה) שלהם תמורת הבטחות סרק).
בנקודה הזו אני דווקא מעריך את המטפל שלך, גל, על הישירות שלו. על כך שהוא חף מנגיעות ואינטרסים חיצוניים.
מקווה שתצא חזק יותר.
❤️
יוני

הודעהעל ידי יהונתן » 29 יולי 2018, 20:27

גל, ממש עצוב לשמוע שהלכת למישהו שלא יכול לעזור לך ושלא אמר זאת במפגש הראשון. אני בטוח שאתה לא היחיד שעובר תלאות כאלה. לצערי אני מכיר עוד אנשים שזה גם קרה להם. כנראה לא כל אחד יכול לעזור בסיפור הזה. אתה חייב למצוא מישהו שיכול לעזור לך ולא לייאש אותך. המלצת החברים היא ההמלצה הנכונה ביותר.
תחליף מטפל ומהר.
יוני, לדעתי זה בכלל לא קשור לדת. אני יודע שיש פה הרבה דוסים אבל אני בטוח שאני לא החילוני היחיד. אם היית גי מוצהר, כמוני, היית יודע שהקהילה היא כל כך ורודה ושיש הרבה אכזריות וניכור. לצערי, אחרי שנים של סבל, התפכחתי והבנתי שאני חייב למצוא לעצמי דרך אחרת כי המדרון שהייתי בו הובילה אותי רק לדיכאון ושנאה עצמית. מהמבט שלי היום, ברור לי שהרבה חבר'ה עם הנטייה יכולים להיות אחרי טיפול טוב גם סטרייטים. זה עניין של עבודה וליווי נכון. אני חושב שגם אתה יוני וגל מסוגל לזה. אתם פשוט חייבים למצוא כתובת שכזו. אולי בקו יכולים לכוון אותכם לשם.
יהונתן

הודעהעל ידי חרוב » 30 יולי 2018, 19:37

שלום יוני, סתם שאלה:
למה אתה חושב שבנאדם ילך לטיפול כדי לגרום לעצמו לשנוא את עצמו? איזה תועלת יש בזה?
איך זה 'מטפל' בדיוק?
חרוב

הודעהעל ידי ארול » 01 אוגוסט 2018, 14:06

היי גל, אני מאוד מבין לליבך
ארול

הבא

חזור אל פורום נטיות הפוכות, פורום הומואים וגייז

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים