צריך עצה על איך לשתף את הרב שלי על מה לדבר איתו אחרי השיתוף

פורום נטיות הפוכות- למתמודדים עם לבטים לגבי הזהות המינית שלהם והגדרתה.
פורום למתמודדים עם נטיות הפוכות הומוסקסואליות, לטרנסקסואלים וטרנסג'נדרים.

מנהל: netanel

צריך עצה על איך לשתף את הרב שלי על מה לדבר איתו אחרי השיתוף

הודעהעל ידי אלי10 » 21 פברואר 2019, 01:17

אהלן חברה אז אני אלי כיום לומד בישיבה גבוה ואני צריך עזרה בהתלבטות אז אם מישהו יכול לעזור לי עם קו הסיוע ולהסביר לי למה הוא לא עובד או אם יש דרך אחרת לתקשר איתם כמו מייל או שהם יתקשרו אליי אני ישמח לשמוע.
ובכל מקרה אז אני בן 18 לומד בישיבה ולאחרונה ממש מפריע לי כל הסיפור של הנטיות ההפוכות בעבר סיפרתי להורים שלי על הנטיות שלי והם אפילו לקחו אותי לאיזה פסיכולוג פעמיים אבל אז משהו קרה לו (לפסיכולוג) ומאז לא ממש יצא לי לדבר איתם על זה או ללכת למישהו.וזה לא מתוך חוסר דאגה שלהם פשוט נראה לי שגם בעבר הם חשבו שזה בעיות של גיל ההתבגרות וזה יעבור ואני פשוט לא העלתי את זה שוב אז כנראה הם חושבים שזה עבר לי או או אני לא יודע מה. עכשיו כשאני בישיבה אני רוצה לחזור לזה וללכת לטיפול, הבעיה שאני לא יעשה את זה מעצמי נטו וגם אני רוצה ייעוץ על כל הסיפור ותמיחה וגם סתם לדבר על זה עם מישהו ואין לי מישהו שאני מספיק מרגיש פתוח איתו כדי לדבר על זה לר"מ שלי אני לא מספיק מחובר וחוץ ממנו אני לא ממש בקשר עם רבנים פה. אבל הראש ישיבה הוא בן אדם ממש מדהים ואני שוקל ללכת לדבר איתו על זה, הבעיה שאין לנו קשר אז אני מתלבט האם ללכת לדבר איתו על זה מבלי שנכיר טוב לפני ואם כן אז על מה לדבר איתו לאיזה כיוון לקחת את השיחה מה לברר איתו ואיזה שאלות אפשר לשאול מישהו כמוהו כאילו האם יש לכם רעיונות לכל מיני בירורים שאני צריך לעשות עם עצמי כדי שתיהיה לי שיחה מוצלחת איתו ובכללי כל מיני בירורים שיש לי לעשות עם עצמי. תודה רבה מראש

וזה ההודעה שלי מלפני 4 שנים קצת לרקע...

שלום אני חדש כאן ואני יספר קצת על עצמי כדי שיהיה לכם קל יותר לעזור לי.
אני בן 14 עוד מאת וידעתי על זה לפני חצי שנה בערך. ניכנסתי לאתר של עצת נפש כי שמתי לב לתחושות כלפי גברים אחרי שראיתי סרט מסוים והבנתי את זה שאני בעל נטיות הפוכות. קארתי פה במשך כמה חודשים עד שאמרתי אני צריך עזרה מההורים. לא יעדתי איך להגיד ומתי אז רשמתי להם מכתב לא ידעתי איך הם יגיבו אבל הם הגיבו בצורה מדהימה. בהתחלה נתתי לאמא שלי קודם ואז היא דיברה איתי על זה ושאלה שאלות הקשורות לנושא כדי להבין יותר טוב. דרך אגב אבא שלי פסיכולוג ואמא שלי גם משהו דומה וזה כנראה עזר לתגובה התומכת אבל אז גם הגיע השלב שבו הם אומרים זה גיל התבגרות וכל מיני דברים כאלה ובהתחלה ממש התנגדתי לשיטה הזאת אבל אחרי כמה שיחות גם עם תומך טלפוני של עצת נפש שהזכיר את נוסה גיל התבגרות התחלתי להתבלבל לגמרי. הם שואלים אותי מתי אני רוצה ללכת לפגישה עם פסיכולוג שמבין בעניינים האלה ואני לא יודע מה לעשות כי אם אני יראה אישה בבגד ים זה לא יעשה כלום ואם אני יראה משהו לא צנוע של גברים זה כן יעשה משהו או שאם אני ילך ויראה מישהו חתיך אני יסובב את הראש בניגוד לבנות אבל זה עדיין לא מספיק לי ואני לא בטוח שזה לא בלבול של גיל התבגרות . אני לא יודע אם ללכת ולהיפגש איתו או לא. אולי כל הדבר הזה יראה מוזר אחרי מה שאני אומר אבל עדיין אני צריך עזרה ממישהו שמבין ויכול לעזור תודה רבה מראש
נערך לאחרונה על ידי אלי10 בתאריך 01 מרץ 2019, 17:10, נערך פעם אחת בסך הכל.
אלי10

Re: קו הסיוע לא עובד לי בכלל וצריך התיעצות

הודעהעל ידי netanel » 28 פברואר 2019, 15:45

אהלן אלי היקר,
דיברתי עם עצת נפש בקשר לקו הסיוע ואמרו לי שהוא פעיל.
אולי באותו היום שהתקשרת היה משהו חריג.
תנסה שוב בימים ב,ג,ד,ה
20:00-23:00
אם אין מענה תעדכן אותי ואבדוק שוב.
בכל מקרה אני גם אנסה להתקשר.

בקשר לדברים שכתבת.
אני מאוד ממליץ ללכת לטיפול דרך עצת נפש- אני אישית עובר תהליך מדהים ומבגר שאני מאוד שמח בו.
לדעתי חשוב לשתף אדם שאתה קרוב אליו וסומך עליו.
אני שיתפתי את הרב שלי לאחר שהתחלתי את הטיפול והיה לי מאוד קשה לעשות זאת (אני מודה שאחרי ששיתפתי היה לי מאוד קשה לגשת אליו)
חשוב שמישהו ידע שאתה בתהליך, וחשוב שתדע שהתהליך הוא שלך לבד- אתה תתחיל לגלות את הכוחות שלך ואת העמידה שלך על הרגליים.
באופן אישי אני כאן בשבילך ואשמח לעזור במה שניתן.
וכמובן שיש כאן עוד הרבה שיכולים לתת עצה טובה.
אנחנו כולנו כאן יחד.

באהבה רבה אחי!
netanel

הודעהעל ידי אלי10 » 01 מרץ 2019, 01:21

תודה רבה נתנאל על מה שכתבת. האמת שזה ממש מוזר כי התקשרתי לפחות שבועיים וכל יום איזה לפחות חמש פעמים ואפילו איזה פעם פעמיים שעה של ניסיונות לתפוס אותם... ולגבי מה שאתה כתבת אם תוכל קצת לפרט לגבי השיתוף שלך עם הרב ובכללי על השיתוף שלך עם הרב ובמה הוא עזר לך?
אלי10

הודעהעל ידי אלי10 » 01 מרץ 2019, 13:41

ואם יש עוד מישהו שיכול לספר על איך שהוא שיתף את הרב שלו ואיך הוא אמר לו את זה ,זה ממש יעזור לי כי אני מתכנן לשתף את הרב שלי ואני לא יודע ממש איך ומה לומר לו ועל מה לדבר איתו אחרי שאני מספר לו. אז זה ממש יעזור לי לשמוע איך מישהו אחר עשה את זה תודה!
אלי10

Re: צריך עצה על איך לשתף את הרב שלי על מה לדבר איתו אחרי השי

הודעהעל ידי גדי » 03 מרץ 2019, 17:06

אלי10, אני רואה שעברת פול. בטח לא קל כל הסיפור הזה כל כך הרבה שנים. גם אני סוחב.
אני לא בקטע של רבנים אבל נראה לי שכשמשתפים חשוב שזה יהיה בכתובת נכונה ולמישהו שמבין משהו בנושא ולא סתם עוד שיתוף כזה. לפעמים אנשים דווקא מסתכלים עליך אחרת אחר כך. בכל מקרה לא ממליץ לשתף מיד אלא בשלבים. והכי חשוב זה העזרה שאחרי השיתוף.
יצא לי לאחרונה לדבר עם קו הסיוע כמה פעמים. עזר לי קצת לסדר מחשבות ולחשוב טוב יותר וממוקד יותר לאן אני צועד קדימה בעתיד.
גדי

הודעהעל ידי netanel » 04 מרץ 2019, 22:53

אלי10 כתב:
> תודה רבה נתנאל על מה שכתבת. האמת שזה ממש מוזר כי התקשרתי לפחות שבועיים וכל
> יום איזה לפחות חמש פעמים ואפילו איזה פעם פעמיים שעה של ניסיונות לתפוס
> אותם... ולגבי מה שאתה כתבת אם תוכל קצת לפרט לגבי השיתוף שלך עם הרב ובכללי
> על השיתוף שלך עם הרב ובמה הוא עזר לך?

אהלן אלי היקר!
התקשרתי לקו הסיוע וענו לי. הסייע אמר שייתכן והיתה תקלה בימים האחרונים. בכל מקרה- היה לי מענה מאוד מהיר- תנסה שוב ותעדכן!

בנוגע לשיתוף שלי.
באופן כללי, חלק ניכר בתהליך שלי זה למידה להביע רגשות ולשתף במה שעובר עליי.
התחלתי תהליך לבד והייתי תקופה בתהליך עד ששיתפתי.
שיתפתי ברגע של משבר גדול שהיה לי- הרגע שבו גיליתי שהמניע להרבה מאוד דברים שאני עושה הוא הרצון לקבל אהבה.
אני זוכר שממש התביישתי בעצמי וחשדתי בעצמי כל הזמן- על כל תנועה ומחשבה.
זו היתה תקופה קשה מאוד כי הפסקתי לחיות בטבעיות. הרגשתי שהקרקע שעמדתי עליה נעלמה.
כאן שיתפתי את הרב שלי- שהוא היה בעיניי הכתובת היחידה שיכולה להכיל את סיפור הנטיות ההפוכות שלי.
לצערי(והיום אני מבין את מה שקרה לי הרבה יותר בבהירות), לאחר ששיתפתי אותו, התביישתי מאוד וברחתי מלעמוד מולו. כי חשבתי מה הוא יחשוב וכו'..
מאז בקושי דיברתי איתו על זה, ובכלל לא שיתפתי אף אחד בנטיות ההפוכות ובתהליך שאני עובר.
לאחרונה אני משתף יותר ויותר את החברים שלי (ועוד אנשים) ברגשות שלי וכו', אך לא בעובדה שהתמודדתי עם משיכה לבנים.
בפעמים שכן אזרתי אומץ ודיברתי עם הרב שלי, הוא עזר לי במחשבה בהירה ומרגיעה על הדילמה שעמדתי מולה, וגם היו פעמים שהוא נתן לי נקודות למחשבה שעזרו לי מאוד לקבל החלטות בתהליך.
ב"ה הרב שלי כנראה מבין את התהליך, והוא ידע להיות קרוב ורחוק- כי המון פעמים, הייתי בדילמות מסויימות, וכשביקשתי עצה, בתוכי רציתי להתלות בו במקום לבחור בעצמי.
אז יצא שכשהיה ריחוק ממנו, באמת הריחוק היה חסד אמיתי שהייתי צריך לקבל- ואותו אני מבקש.

אם אתה מתלבט האם לספר או לא- אני לא חושב שאני דוגמא טובה לדבר. בפשטות, כי אני לא הכי משתף בתהליך שלי. בסוף, במקום שבו אני אקבל את עצמי יש פתיחות ובטחון לספר על כל המקומות שבי לאנשים הקרובים אליי- וליצור לעצמי מקום שבו אני חופשי לחלוטין ולא מתבייש. כי אני מרגיש שהבושה שליוותה אותי ומלווה אותי בחיי היא גורם מרכזי לתלות שלי בסביבה ולבסוף לנטיות ההפוכות.
netanel

הודעהעל ידי אלי10 » 05 מרץ 2019, 00:55

האמת שאני מבין קצת מה אתה אומר בנוגע לזה שהרגשת לא טבעי ובכל מקרה אני החלטתי שכן לספר ולפתוח עקב שיחה עם נציג של עצת נפש. בכל מקרה אני מקווה שאני יצליח לפתוח איתו ושזה יזרום משם לכיוון טוב. אבל בכל מקרה מאוד יעזור לי אם מישהו שהלך לו טוב להפתח מול הרב שלו יכתוב מה התובנות שלו מזה ועל מה דיברתם וכו
אלי10

הודעהעל ידי דרור » 17 מרץ 2019, 22:31

שלום אלי, מה נשמע?
כבר יצא לך לשתף את הרב שלך?
אם עוד לא, יעזור לך להבין מה אתה רוצה להשיג בשיחה עם הרב. מה הם ציפיותך? למה בעצם אתה רוצה לדבר איתו בעניין?

בהצלחה
דרור

הודעהעל ידי גל~ » 04 אפריל 2019, 23:53

תשאל את עצמך למה אתה בכלל רוצה לשתף את הרב שלך.
מה אתה מנסה להשיג בזה?
אתה רוצה לפרוק? אתה מחפש שיהיה לך איזשהו קשר איתו? אתה מנסה לתכנן את הצעדים שלך קדימה?
מחפש טיפול? מישהו שיקבל אותך?

ולדעתי תוריד חצי מהלחץ אם תגיד לעצמך שבמקרה הכי גרוע תדבר איתו ל זה שוב בפעם אחרת.
גל~

חזור אל פורום נטיות הפוכות, פורום הומואים וגייז

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים