12 הצעדים

פורום נטיות הפוכות- למתמודדים עם לבטים לגבי הזהות המינית שלהם והגדרתה.
פורום למתמודדים עם נטיות הפוכות הומוסקסואליות, לטרנסקסואלים וטרנסג'נדרים.

מנהל: netanel

12 הצעדים

הודעהעל ידי דרור » 01 מאי 2019, 18:18

מותר לדבר כאן על תוכנית 12 הצעדים?

ידוע שיש התנגדות במגזר הדתי לתוכנית.. וכנראה שיש מטפלים שמתנגדים אליה. בין הייתר כי היא יכולה לפגוע להם בפרנסה..
(לא שאני חושב שטיפול פסיכולוגי זה לא דבר יעיל, אבל לפעמים הוא לא מספיק)
אתמול נפגשתי עם חבר שגילה את תוכנית 12 הצעדים לאחרונה.
הוא אמר לי שהוא התאכזב שהמטפל שלו, שהכיר את התוכנית. לא המליץ לו עליה.
לכן הסיבה שהחלטתי לכתוב את הפוסט - כי גם לי לא המליצו וגם אני המשכתי לחפש את הפיתרון בטיפול אצל מטפל מוכשר.
שלפעמים, המטפל בעצמו לוקה בחוסר ענווה, להגיד "אני לא יכול לעזור לך", שאפילו לו, אחרי שנים של צבירת ניסיון ורכישת ידע בעולם הנפשי, אין את הפיתרון הדרוש.
[ואיך אפשר לצפות מאדם שמרוויח מיזה את לחמו, שיוותר עליה מרצונו?! ]

פגשתי יותר מאדם אחד שהשקיעו הרבה זמן וכסף במפגשים אצל מטפלים. ושניהם היום ייעידו שהפיתרון היה מהם והלאה.

ולא שאני מתנגד לטיפול אצל פסיכולוג, או תרפיסט. אני חושב שזה מבורך ומועיל. אבל למי שמרגיש שהוא צריך יותר..
מוזמן לאפשר לעצמו להשיג פיתרון במקום נוסף
{אישית למדתי פסיכולוגיה וזה עולם מעניין ביותר, אבל הוא לא בהכרח מספק פיתרון - כמו שהעולם הרפואי הביולגי לוקה בחסרים}
דרור

Re: 12 הצעדים

הודעהעל ידי בייניש » 03 מאי 2019, 09:09

שלום דרור וכל מי שכאן
על הצעדים שמעתי לפני שנים. גם מהרבנים שלי בישיבה וגם מחברים שהלכו סתם להתנסות. היה תקופה שזה היה ממש טרנד בעולם הישיבות. אח"כ כמו שכולם תמכו רובם גם התנגדו. אבל עליי זה לא השפיע מה אומרים ואיך אחרים חושבים.
לצערי נפלתי בפיתוי הזה וגם אני הלכתי. אני לא אשקר לך הרעיון הזה שכולם תומכים בכולם קסם גם לי. הרעיון הזה שזה חינמי או כמעט חינם, אצנו שילמו חמישים שקלים למפגש. עד שגילית שיש כאלה , שבכלל לא משלמים וממני עשו פרייר. אבל זה עוד סיפור לזמן אחר.
בהתחלה התחברתי ממש מהפגישה השלישית כבר הרבה פחות. אנשים מהקבוצה היו מתקשרים שאבוא וניסו לשכנע שזה עובד ויכול לעבוד גם לי. בהתחלקויות הרבה סיפרו שזה פחות עובד אבל לא מתייאשים וכאלה... ואחרי שנתיים בתוכנית הבנתי שבעצם לא רק אני לא מצליח ושאולי כולם כאן לא ממש מצליחים.
היה לי ספונסר קבועה שהיה מספר כמה זה קשה התהליך. ולקח לי הרבה זמן ואומץ לשאול את כל השאלות הנוקבות האלה ולדרוש תשובות ברורות. לדעתי הרווח המרכזי מכל ההשתתפות הזאת היתה האסרטיביות שבניתי מחוסר בררה אל כל האנשים שנמאס לי שאומרים לי רק חצי אמת ולא את כולה.
כרגע מחפש את הדרך.. אפשר לומר שהוצאתי הרבה כוחות , זמן ותקוות שאוו שלא התממשו .
אני על סף יאוש וכבר לא פעם חשבתי גם על פתרונות דרמטיים יותר לסיים עם זה אחרת.
בייניש

הודעהעל ידי בייניש » 03 מאי 2019, 09:12

בבקשה אל תשלחו אותי לצעדים. לשם אני בטוח לא חוזר. לי לפחות זה בטוח לא עזר רק הרס וייאש אותי יותר. אני מקווה שיש לכם דרכים אחרות. טיפול גם לא הצליח לי כי הייתי אצל אחד חצי שנה ולא הרגשתי משיכה לנשים והמשיכה לגברים המשיכה ואפילו התגברה קצת יותר. אז לא בטוח שטיפול זה הכיוון שיעזור לי כרגע.
כאדם דתי אני מצווה שלא לוותר. אני מחויב להאמין שאין אדם שעומד בניסיון בלי יכולת להתמודד. אז בטוח יש איפה שהוא דרך. השאלה זה רק איפה?
בייניש

הודעהעל ידי בייניש » 03 מאי 2019, 09:26

ליקטתי לכאן מאתר שתי עדויות של אחרים על החוויה שלהם. שמח לראות שאני לא היחידי

"אני בצעדים ארבע שנים יש כאן גם חבר׳ה שיותר. אומרים בצעדים שצריך להתמיד אומרים גם שאין הצלחה במידי. יום אחד ישבתי עם אחד הותיקים . הןא סיפר לי שהוא נופל וקם , נופל וקם. הבנתי שזה בדיוק אני . נופל ונופל. אמרתי לו שבעצם הצעדים לא עובדים כי עובדה גם ואפילו הוא כל הזמן נופל. הוא אמר לי שהרבה בקבוצה זה ממש ככה. הרבה נופלים. אז אחרי ארבע שנים , נראה לי שאני יכול להגיד דייי.
זה לא בקטע הדתי או משהו אבל הצעדים מדברים על מחלה. זה לבד מייאש מאוד. ובעיקר שאני לא ממש רואה תקווה."

"תראה, אתה בעצמך אמרת את מה שאמרתי. אתה רק חיזקת עוד יותר את דברי. למי שמכור קשה והולך לזנות ולעוד דברים קשים הצעדים אולי יכול לתת תמיכה. אולי כי גם זה לא בטוח.
למי שנכשל בברית או פרנוגרפיה הצעדים רק יחריפו את מצבו הראשון זה מה שקרה לי אחרי 8 שנים שהלכתי קבוע וזה גם מה שקרה לכל מי שהיה במצב שלי שהלך.
אז אם מדובר על מישהו שבמצב ממש קשה ונופל למקומות קשים מאוד מאוד שווה לנסות אולי זה ירומם אותו קצת אבל חברה רגילים שרק נופלים באינטרנט ובדברים מהסוג הזה לא רק שזה לא עוזר אלא גם יש לזה השלכות כי שם בקבוצה מתעורר הדחף לעוד דברים חדשים בפרט אחרי ששומעים סיפורים של אחרים."

כמה חבל שלא הכרתי את הפורום לפני שנים. כמה זמן בזבזתי על הטעות הזאת.
בייניש

הודעהעל ידי netanel » 13 מאי 2019, 19:48

שלום דרור אחי,
אני לא מכיר את שיטת 12 הצעדים.
פגשתי אותה בצורה מאוד שיטחית באינטרנט.

אני נמצא אצל מטפל, וב"ה הטיפול מאוד מקדם אותי.
לעניות דעתי, חשוב מאוד להתייעץ עם מי שמבין בנוגע לשיטת הטיפול וכמובן במטפל.
יש המון מטפלים והמון שיטות. אבל לא כולם מבינים ונותנים מענה לסוגיית הנטיות ההפוכות.
לצערי אני שומע על מטפלים שמתמקדים בנקודות מאוד חיצוניות, ולטעמי, מוליכים שולל מטופלים.
netanel

הודעהעל ידי netanel » 13 מאי 2019, 19:49

שלום בייניש,
חדש כאן, נכון?
אשמח לשמוע קצת עליך (מה שנוח לך לספר).
אני נמצא בטיפול ולדעתי שווה לבדוק על טיפול מתאים.
אולי פגשת טיפול לא רלוונטי, וחבל שממנו תסיק מסקנה על כלל הטיפולים.

יש מה להאריך בנוגע לדברים שכתבת על ההרגשה של המשיכה לנשים שלא מופיעה, והתגברות המשיכה לגברים..
כרגע אני חייב לסיים.. אשתדל להרחיב בהמשך
netanel

הודעהעל ידי דרור » 15 מאי 2019, 11:05

שלום ביניש ונתנאל.

מצטרף לקריאה לשמוע עליך ביניש ועל הסיפור שלך, מה שאתה רוצה לשתף. אשמח להיות לעזר

מה שכתבת עזר לי להבין שהתוכנית באמת לא מתאימה לכולם.
היא בעיקר מיועדת למכורים חסרי תקנה, שבעיית ההתמכרות מפריע להם לחיות את החיים הרצויים.
בעיקרון שלה היא אומרת שיש למכורים בעיה רוחנית, ושונות נפשית, מאנשים "נורמלים".
היא מתאימה לאנשים שניסו בדרכים שונות לפתור את בעיית ההתמכרות שלהם ולא הצליחו להיגמל.
כלומר יש אנשים מכורים שיכולים בעזרת "כוח הרצון" ועזרה מקצועית לטפל בעצמם ובבעיה שלהם.
אבל מכורים אמיתים, ימצאו עצמם חסרי תקנה ושכוח הרצון שלהם לא עוזר להם כנגד דפוס ההתנהגות הממכר, וגם שנים על שנים של טיפול נפשי ופסיכולוגי לא עוזרות להם להיגמל.
אז:
א- לשאול את עצמך אם אתה מחשיב את עצמך כ"מכור"? כלומר אם יש לך דפוס התנהגות הרסני (הרס/ארס עצמי)
ב-אמת מומלץ לנסות עזרה מקצועית טובה לפני שמגיעים לקבוצות.
ג- מומלצת עזרה מקצועית גם במהלך השתתפות בקבוצה.
ד- הרבה תפילות שאלוהים ינחה אותך למקום הנכון והטוב בשבילך, למצוא את הרפואה שלך.

לנתנאל
שמח לשמוע על ההתקדמות שלך! מעריך מאוד את ההשקעה שלך בעצמך וגם השיתופים כאן. זה נותן לי השראה ואמונה :!:
אם אתה מעוניין להרחיב את ההיכרות שלך עם תוכנית 12 הצעדים, אתה מוזמן להשיג את ספר התוכנית. { שנקרא "הספר הגדול" (Big book) של אלכוהולסטים אנונימים}
דרור

הודעהעל ידי דרור » 15 מאי 2019, 11:32

:arrow: התוכנית פותחה ע"י מכורים לאכוהול, לכן הספר מספר על גמילה מהתמכרות למשקה.
אומנם יש ספר שמכורים למין (סקסוהולסטים) הוציאו,שנקרא הספר הלבן שמדבר ספציפית על התמכרות למין.
אבל אצלנו בקבוצה מתרגלים את דרך העבודה של הספר הגדול.

מאחורי ההתמכרות בכלל יושב חוסר גדול ולקות ב"אהבה". בספר מכנים הלבן נותנים לזה ביטוי יפה "נכי אהבה".
במסגרת התוכנית אנחנו בעצם לומדים להמיר את דפוס החשיבה וההתנהגות שלנו,
מול הצורך המבקש אהבה והערכה מאדם חיצוני (בצורה נואשת) אל דרך של למסור ולתת אהבה בצורה בריאה והדדית.
לפחות זו הפרשנות שאני נותן לדברים.
(_אז גם הספר הלבן יכול לתת מבט אל מה קורה במסגרת עבודת הצעדים)
דרור

חזור אל פורום נטיות הפוכות, פורום הומואים וגייז

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים