בן 7 מכור כבד לאייפון ולאינטרנט. בבקשה, בבקשה תעזרו לי!

פרום בנושאי התמכרות לגלישה לאינטרנט, ליוטיוב ולמייל.
התמכרות לפסייבוק, לטוויטר, לפלאפון, לאייפון ולפאלפון החכם.

בן 7 מכור כבד לאייפון ולאינטרנט. בבקשה, בבקשה תעזרו לי!

הודעהעל ידי בניה » 14 אוקטובר 2012, 23:10

אהלן חבר'ה , אני בן17 , מכור.
כל היום באייפון גולש לסרטוני פורנו בכיתה. לפעמים מתחת לשלוחן , לפעמים ברותים בהפסקה. לפעמים לבד ולפעמים עם החברה יחד. אני סטרייט כאילו לא בקטע של בנים. גולש גם ליוטיוב ורואה סרטונים ,. בקיצור מכור כבד. לא מצליח להמנע מזה . יש לזה כוח מיוחד עליי. זה כאילו שולט בי. אני אומר לעצמי שאני יחזר לפלאלפון הישן שלי ששם אין את כל הפיתויים אבל ממש קשה לי לותר על הכשיר הזה שיש אותו גם לכל החברים שלי. אני לא רוצה להיות אווטסיידר. חשוב לי להיות כמו כולם . אבל אני גם לא מסוגל לשלוט על עצמי ועל כל הדחפים האלה. כשאני מגיע הביתה אני שוב נכנס לטלויזיה או למחשב וגם שם יש את כל הדברים האלה . אני כאילו בלופ בתוך עצמי.
אני לא מבין איך ההורים שלי לא קולטים את זה ואיך זה שהם לא עושים משהו בעניין. כי כל הטלוזיה והעיתונים והכל מה שמסביבי מוציא אותי מדעתי. אני כבר לא מסוגל להתמודד עם זה יותר. זה פשוט מתסכל אותי וגומר לי את כל הכחות.
אני כבר לא יודע מה עושים .אולי כאן מישהו יוכל סוף סוף לעזור.
בניה

Re: בן 7 מכור כבד לאייפון ולאינטרנט. בבקשה, בבקשה תעזרו לי!

הודעהעל ידי chesed2015 » 15 אוקטובר 2012, 15:02

שלום בניה!
קודם כול צריך שתדע שרק אתה תוכל עזור לעצמך אין פה ולא בשום מקום אחר פתרון קסם לעניין הזה , התמודדות קשה ועצם זה שיש רצון לראות זה חלק מתהליך התבגרות שיש לכולנו יכול להיות שחברים בכיתה חוווים בדיוק מהשאתה חווה ואתה חושב שאתה מיוחד הריני להודעיך שלא וטוב שכך אתה בריא
אבל ברור שאם אתה עם האייפון כול היום תגלוש אתה פשוט צריך להסתובב בלי אייפון בלי אינטרנט תגביל את אופציות הנפילות שלך , דבר שני עצם התמכרות מעידה על שיעמום נפשי כאילו זה מרכז החיים אז זהו שלא אתה צריך למצוא דברים קודם כול שיעסיקו אותך לפנות את הראש מזה לקבל הנאה כמו שמקבלים שנכנסים לאתרים ממקום אחר ממקום של התנדבות תזהה כשרונות שיש לך תגשים אותם ברור שזה מעגל קסמים אכזרי נפילה גוררת מצב רוח לא טוב והפיצוי רוצה להגיע ועוד מחשבות שזהו אני אבוד אתה לא אבוד אתה רק בין 17 ויכול לצאת לך לעשייה להתנדבות זה לא כול החיים חפש קשר אינטימי אמיתי אולי עם חבר או לספר לו אני מבטיח לך שגם הוא חווה את אותם דברים
לגבי ההורים אני יודע שזה קשה להגיד להם ישירות לכן אפשר להדפיס מנאינטרנט חומרים כמה זה לא טוב ו הורס את הילדים ולהכניס לבית והם יקראו ואולי יביניו את הרמז ,העניין הוא לא לרחם על עצמך שלעשות לפעול לא ליפול לאיעשייה לא להצמיד תווית ש ל מכור לפורנו לך תעזור לאנשים אחרים תקבל סיפוק והנאה מזה כמה יש לעשות בחוץ להתנדב .
גם אני בגיל 25 מתמודד אם זה וזה בסדר לא להפוך את התמודדות למחלה לפגם אלו הם חיינו , העיקר לשמוח מכל הצלחה קטנה ולא להפריז בכישלון חד פעמי :D
chesed2015

הודעהעל ידי בניה » 27 אוקטובר 2012, 20:39

איש החסד,
נגעת בי. נתת לי כוחות להתחיל איזה שהוא התמודדות. אני ממש מתוסכל כי אני מרגיש שאני נופל בתוך זה שוב ושוב ושוב. שבלחיצת כפתור אחת אני שם ונופל עמוק לכל הוץ והוזהמה של העולם.
זה נמצא איתי בכל מקום , בבית , בשרותים אפילו מתחת לשמיכה בלילה זה שם. אני נרדם איתו וקם איתו השכם. זה תמיד לידי וחיי כבר מזמן הפכו להיות חלק מהמכשיר הקטן הזה . הסמרטפון. הוא אומנם מכשיר חכם אולי יותר חכם ממני. בדרכיו הערמומיות הוא גובר עליי. ובכל פעם מפיל אותי מחדש להציץ בו . לראות איך הוא מתמפתח . איך הכל מסביבי מתקדם ורק אני נשאר כלוא איתו.

כתבת לי הרבה, כתבת על התנדבות על שיעמום על דברים שאוכל לעשות. העניין הוא שבכל מה שאני עושה הוא שם איתי. אני בבנ"ע , אני מדריך לנוער. אתה מבין מה זה אומר ? זה אומר שאני אמור להיות הצדיק ואני ממש אבל ממש לא כזה. אני נופל למקומות המלוכלכים ביותר. סוגר ומתנקה וממשיך הלאה כאילו לא כלום ואז שוב פעם נופל מחדש. אתה מבין מה זה לחיות בתוך כל הדואליות הזאת. בתוך השקר העצמי הזה. אני מרגיש שעם הזמן זה פשוט הופך להיות יותר מדי גדול בשבילי. איך אני יכול בבוקר להניח תפילן על היד הזאת שעשתה את הדברים האלה או על הראש הזה שחושב מחשבות מטונפות שכאלה . איך אוכל אני לעמוד מול בוראי בתפילה כאשר רק אמש עשיתי את הדברים המגעילים האלה?

אני מרגיש חצוי מבפנים. נגעל אפילו מעצמי. אבוד בתוך עצמי. ללא מוצא . ללא מוצא משמעותי שיוציא אותי מתוך המערבולת הזאת שמסביבי .
בניה

הודעהעל ידי chesed2015 » 30 אוקטובר 2012, 00:29

שלום בניה !
קודם כול אם אתה מכור עליך לפנות למשהו מקצועי וללכת לטיפול אם זה התמכרות שום עצת נפש לא תעזור לך !!! ומתיאוריך כך זה מצטייר
אולי אתה מרגיש ייחודי אבל כולנו חצויים כול הזמן עם יד אפשר לעשות אחלה דברים ואח"כ לעשות דברים לא טובים . אל תרגיש ייחודי וקורבן של החיים כאילו רק אתה שם ואז הנפילה הבאה באה כדי לפצות אל תחושת האומללות צא מזה כולם חצויים
עוד דבר הגלישה וכן הוצאת זרע לבטלה זה אסור מהתורה אבל זה לא צריך להחליא אותך להגעיל אותך זה לא חולני זה בריא כמובן לא מדובר פה על נטיות הפוכות ..
גם אני הייתי מדריך בבני עקיבא וגלשתי ואח"כ הערתי פעילות כולנו כאלה ....
התמלאות והתעסקות בדברים אחרים , תיכנון היום שלך עיסוק והחלפת הפלאפון תהיה גבר תחליף גם אני מסתובב עם 3100 זה לא בושה אחי
אל תסבך את המצב הסיפור שאתה מספר לעצמך כמה זה קשה וכ' וכו' מגבירה את זה נותנת לזה את הארס ...
chesed2015

הודעהעל ידי בניה » 31 אוקטובר 2012, 02:04

שלום איש חסד

מה התכוונת ששום עצת נפש לא תעזור לי . אני מרגיש בנתיים שזה מאוד עוזר. אני יודע שהם לא מטפלים והכל . אבל כרגע אני מפחד לעשות את הצעד של טיפול וזה שיש את הפורום ואת קו התמיכה זה מאוד עוזר לי להבין בכלל מה קורה. אם תוכל לפרט את כוונתך זה מאוד יעזור.

אני חושב לעבוד עם אחד הסייעים על תוכנית מגובשת. חבר שלי אמר לי שזה עזר לו לצאת מזה כמעט לגמרי. אולי זה יעשה גם לי טוב. אני רק מחכה ליום שאוכל להתחייב על זה ברצינות ואז להתחיל ולא סתם להתקשר ממקום שעוד לא מגובש עם עצמי להתמסר לתוכנית מובנת.

אם תוכל לשתף ממה שעברת/ עובר זה יעזור לי לעשות החלטות טובות יותר ומדוייקות יותר לחיים שלי .

תודה על התמיכה.
בניה

הודעהעל ידי chesed2015 » 01 נובמבר 2012, 19:58

אהלן בניה !
ממש לא ניסתי לייאש אותך אלא אדם צריך לדעת מה מצבו ואיך ניגשים אליו , אם אתה מכור אז צריך אומץ ללכת לטיפול
מחילופי הדברים אני תוהה ומעלה השערה שאתה מרגיש שיש סוד גדול שאנשים מבחוץ מחזיקים בו ויום אחד מישהו יגיד לך ויציל אותך מכל התמכרות הזאת , כאילו אתה מרגיש "קורבן" של החיים ייחודי לדוגמה מה שאתה כותב - "אני רק מחכה ליום שאוכל להתחייב על זה ברצינות ואז להתחיל התמסר לתוכנית מובנת" אולי זה גם על גלישה באינטרנט שיום יבוא אולי זה על עוד דברים בחיים שלך שאתה דוחה כי אתה לא מספיק וכו' וכו' אין יום יבוא זה לא עובד לפי הרגשות זה משהו שכלי אתה מבין את זה ועושה גם אם לפעמים אתה לא מרגיש את זה אף פעם לא תקום פתאום יותר חזק עם יותר אומץ זה תהליך והאמת עדיף שתתחיל אותו עכשיו (רישיון הוצאת אתה סומך על עצמך בדברים כאלה ? )
כול אחד הוא ממש ייוחדי והצעות שלי הם כלליות ההצעות שלך נובעות מתוך החוויות שלך זאת אומרת שאני כול לתת עצות כלליות אבל הדבר הזה הוא מורכב מהמון דברים לכן כול נפילה אחרי לרשום באיזה מצב רוח הייתי? למה נפלתי בדיוק עכשיו? לראות שזה לא דפוס חוזר בווריאציות שונות ממש לחקור את הנפילה לפני מה הביא אותו מה הטריגר שגרם לי להידלק ואיך אני מונע את זה בעתיד זה העצה של הרמח"ל "בואו חשבון" לעשות חשבון למה איזה מחשבות היו לי עלי ירדתי על עצמי נכשלתי במבחו חבר לא התייחס אלי או סתם אולי בא לי עכשיו ? אמרתי לך כבר עצם זה שאתה מגדיא את עצמך כמכור כבד זה בעיה ולא בעיה כי אם זה בעיה אמיתית אז באמת שרק מטפל יעזור וזה לא בושה יש המון אנשים שהולכים למטפלים אבל אולי אתה לא מכור וחלק מהדמוי העצמי שלך היורד אומר לך שאתה מכור כבד אתה מדביק תווית ונשאר איתה "מכור" "כבד" מפריז !!!
עוד דבר שאלת את עצמך למה הלכת להדריך ? באמת? כדי לחנך וכו' או אולי למצוא חן בעיני משהו לתת ויי כי כן כולנו חייבים להדריך בבני עקיבא כי אם לא אני אפס ! בהצלחה אחי ואני ממש מבין אותך גם אני חלק מזה יש לי עליות וירדיות אבל אין לי ספק שברגע שאני מבין למה זה לא טוב לגלוש ואנשים הללו הם הכי בהמות שיש והורסים לי את התא המשפחתי יש לי לו"ז שלי מסודר עם תוכן חיבור טוב לאנשים עשייה לפעמיים גם עשייה מתישה יוצרים קרקע גדולה להצלחה ! :D
chesed2015

חזור אל התמכרות לאינטרנט ולגלישה בסמרטפון

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים