האם אפשר להפסיק?

דחפים מיניים, שמירת הברית ושמירת הברית. התמכרות לפורנוגרפיה,
אובססיות מיניות והתמכרויות למין.

מנהל: hillel

האם אפשר להפסיק?

הודעהעל ידי hillel » 21 אוקטובר 2015, 21:43

לכל החברים, מה שלומכם?

אנחנו עוסקים בפורם בהתמודדות עם הנושא של משיכה מינית ושמירת הברית, ורציתי לשאול לפני שאנחנו מחפשים דרך להתמודד...
האם לדעתכם יש מצב להפסיק לגמרי, להצליח להתמודד ב 100%?

אשמח לדעת מה אתם חושבים, וגם מה אתם מרגישים...
hillel

Re: האם אפשר להפסיק?

הודעהעל ידי צופה מהצד » 22 אוקטובר 2015, 07:49

היי,
לדעתי זה בלתי אפשרי להפסיק או בכלל להימנע.
אני בעד שכל אחד יעשה מה שטוב לו.
צופה מהצד

הודעהעל ידי isaac » 22 אוקטובר 2015, 08:50

היי,

לדעתי אפשר להפסיק ולהימנע. אני מדבר כמובן על שמירת הברית ופורנו. משיכה מינית זה דבר שלא צריך לשאוף לבטלו, זהו דבר הכרחי בחיים ובחיי נישואים בלי משיכה הנישואים לא יכולים להחזיק.

אני חושב ששמירת הברית זה דבר חשוב ואפשר להתמודד 100 אחוז מול זה, זה תהליך של הפסקה ואחרי זה גם תיעול והכוונה למקום שהוא נכון...
isaac

הודעהעל ידי מתבגר » 22 אוקטובר 2015, 12:59

אני חושב שלא. עובדה היא שאני לא ממש מצליח.
אם היה אפשר 100 אחוז כמו שאתה אומר אז מזמן זה היה קורה לי .
חוץ מזה אני גם לא סגור על כך שבכלל צריך. אני מתחיל לחשוב אחרת...
מתבגר

הודעהעל ידי isaac » 22 אוקטובר 2015, 14:26

המדד להאם זה אפשרי זה ההצלחה שלנו? למה? אולי לא ניסינו בדרך הנכונה? אולי לא ניסינו מספיק? אולי לא רצינו מספיק?

אני מדבר בראש ובראשונה על עצמי אבל זה גם רלוונטי כאן, אני מרגיש שלפעמים, אחרי שאני מאונן אני מתמלא במצפון ואחרי שזה נרגע אני מתחיל לאמר שאולי זה לא משהו שאני צריך להפסיק, הרי כמה פעמים התנגדתי, כמה פעמים ניסיתי, כמה פעמים החזקתי הרבה מעמד? אולי זה לא משהו שצריך להילחם בו? אולי זה משהו טבעי שיש בנו וצריך פשוט לזרום עם זה? איזה כיף הפורקן, הרגיעה, ההרפיה של הגוף! אבל אני מבין שהייאוש הוא זה שאומר את כל זה, ההרמת ידיים שלי, אני הופך חולשה לאידיאל!
אני אביא ציטוט דתי אבל אני לא חושב שזה מדבר רק לדתיים - "אין הקב"ה גוזר גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה", אם זה אסור כנראה שאנחנו יכולים, הכי פשוט והכי חד וחלק. אני עוד לא יודע איך, אני בעצמו תקוע בתוך זה כבר שנים, אבל אני לא בחיים לא אחליט לתת לזה פשוט להיות אני כי אני לא הצלחתי להתגבר. אנחנו צריכים לשים לב מתי אנחנו מדברים מתוך חולשה ומתוך יאוש ותסכול ומתי אנחנו מדברים מתוך אמונה, לא בקב"ה אלא בדרך שלנו. אנחנו יודעים מה באמת נכון, אנחנו יודעים שזה לא דבר שהוא טוב אבל בגל שהגבולות שלנו נפרצו אז אנחנו מרגישים כאילו משהו מהאמת נשר, אבל זה לא נכון, אם זה היה אמת אז זה עדיין אמת, אנחנו אולי לא עומדים בה, אנחנו אולי לא מבינים איך אבל עובדתית אפשר בלי, ואנחנו יודעים שיותר נכון שאדם ישמור את עצמו לאשתו ולא יותר מזה. אנחנו יודעים, אבל הבוץ שאנחנו נמצאים בו מלכלך לנו את זה. אסור לנו לשכוח את זה, ברגע שנשכח את זה אז אין לנו על מה להיאבק.
isaac

הודעהעל ידי מתבגר » 22 אוקטובר 2015, 19:16

isaac ,
אז אתה אומר שאולי לא ניסיתי בדרך הנכונה. אתה אומר שלא ניסיתי מספיק ואל רציתי. .. אולי. אך האם קיים שלב מסוים שמותר לך להגיד ניסיתי וזה לא הולך. להגיד אוקיי אולי יש איזה קושי שלא באמת אפשר להתגבר עליו ? האם בשיטה שלך זה בסדר בשלב מסוים? אני שואל כי אולי יכול להיות שפשוט הגעתי לשלב הזה .
מתבגר

הודעהעל ידי isaac » 23 אוקטובר 2015, 09:19

מתבגר,
שוב, אני אומר את זה גם לעצמי אבל יש בי איזושהי אמונה חזקה שזה אפשרי ולכן מבחינתי האישית אין מקום כזה שאני מפסיק באמצע. שמע, יש לי חבר שגם באותו סיפור והוא השלים עם זה, הוא אומר "בחרתי לקבל את זה שזה גדול ממני ושאני בכלל לא אמור להפסיק" ואני רואה אותו עכשיו ובתכל'ס? טוב לו! טוב לו מאוד! אבל אני לא מסוגל, יש מבחינתי אמת שהיא שזה דבר לא נכון ולכן אני אמשיך עד שאצליח להתמודד, למנן את זה, לכוון את זה למקום הנכון. אני הכי מפרגן לו ותומך בו ושמח בשמחתו אבל בשבילי זה לא נכון.
בראש ובראשונה, מה שלא תבחר (גם אלי אני מדבר), מה שחבור שתבחר בלב שלם ותעמוד מאחורי ההחלטה שלך. אבל עם זאת תברר למה אתה מחליט בדרך שאתה מחליט, השינוי תפיסה הזה, ההבנה שאולי זה לא משהו שאתה צריך בכלל לשנות, ממה היא נובעת? מויתור? מתסכול? מאי התקדמות? או מהבנה אמיתית? אם ככה אני לא אגיד לך מה לעשות אבל אם אתה שואל לדעתי, זה לא נכון, אין לזה הצדקה, זה לא אמור להיות שגרתי בחיים שלנו, של כל אחד ואחד, ללא יוצא מן הכלל.
שוב, דעתי האישית.
isaac

הודעהעל ידי מתבגר » 03 נובמבר 2015, 00:38

אז איך אתה מסביר את זה שזה כל כך שגרתי בחיים שלנו ?
אני מרגיש שזה הפך להיות חלק היומיום שלי.
מתבגר

הודעהעל ידי צופה מהצד » 15 נובמבר 2015, 13:57

ברור, אני מסכים שזה חלק ממי שאנחנו. המיניות שלנו היא לא חלק נפרד מאיתנו. לדעתי אם אתה דתי אתה יכול ללמוד לשלוט על כל הצרכים שלך ביניהם המין אבל אם אתה חילוני אתה פשוט יכול ללמוד לחיות טוב עם כל הדחפים שלך. לא צריך לשלוט עליהם. צריך למצוא את המינון הנכון שלהם.
צופה מהצד

הודעהעל ידי גבר גבר » 15 נובמבר 2015, 21:46

אח שלי, כמו שכתבת זה לא נכון לא רק לדתיים. גם לחילוניים זה לא בהכרח מתאים.
כמו שכתבת האיזון חשוב בלי קשר לכיפה. אני משתדל להמעיט בזה כמה שאפשר . לי זה מפריע בניהול חיים תקינים ואני לא דתי בכלל.
גבר גבר

חזור אל דחפים, אובססיות והתמכרויות מיניות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים