מרכז “עצת נפש” מפעיל כיום קבוצות רבות ומגוונות הנותנות מענה לכלל הציבור. הקבוצות מתקיימות בכל רחבי  הארץ על מנת לאפשר נוחות ונגישות . הן מנוהלות בדיסקרטיות מרובה במקום פרטי ומוצנע. הקבוצות מיועדות לאנשים שרוצים להתמודד ולברר את נטייתם ההפוכה, ההומוסקסואלית. לדתיים \ חרדים, תיכוניסטים, בני ישיבות הסדר וישיבות גבוהות. בני ישיבות קטנות וגדולות. לצעירים רווקים, נשואים וגרושים , בני תורה ולאלה שלא הומואים דתיים, לגילאי : 18 – 35 +.

Mens Support Groupבקבוצה תמצא אנשים הנמצאים במצב זהה לשלך.

אנשים שבאים מרקע חילוני, דתי או חרדי שקשה להם להסתדר עם המשפחה ועם החברים, אנשים שאינם שומרים תורה ומצוות שמעוניינים לברר את נטייתם המינית אך לפעמים קשה להם להיפתח בפני אחרים ולשתף בקשיי ההתמודדות וברגשות.

חלקם אנשים נשואים בעלי משפחות וחלקם עדין חולמים לעשות את הצעד הזה, להתחתן ולהקים משפחה. המייחד את כל המשתתפים הוא שלכולם לא נוח עם העדפתם המינית , ומעוניינים לברר ולחקור את המצב בו הם שרויים עתה.

בקבוצה תוכל לשמוע על התמודדותם של אחרים ולשתף אותם בסיפור האישי שלך ואם תרצה תוכל לקבל מהמשתתפים יעוץ והכוונה לקשיים שלך. “הקבוצה היא המשפחה השנייה שלנו כי דרכה אנחנו מרגישים שייכים. בקבוצה אנחנו יכולים לשתף בבטחה את החברים האחרים בהתמודדות שלנו ובקשיי היום יום שאנו עוברים. אין אנו צריכים יותר לחיות את חיינו במסתור, יש מקום אחד שבו אנחנו יכולים לזרום, לחיות, להיות פתוחים, ולהרגיש שייכים ושווים. אין בינינו בקבוצה מחיצות,  כולנו שותפים לאותו אתגר , אנו מבינים בדיוק מה עובר עליך, ומול איזה קושי אתה נלחם וצריך להתייצב”.

“ההשתתפות בקבוצה היא ויטלית וחשובה להתקדמות האישית שלנו. עבורנו הקושי הגדול  ביותר להשתתף בקבוצה היה  החשש מפני החשיפה והבושה הנוראה שעוד מישהו ידע עלינו ועל הקשיים שלנו . אך חשוב- שכשאתה באמת צריך את הצורך המיני אתה מוכן לחשוף את זהותך ולפעמים לעשות דברים שבשעת אמת וברגע של פכחות  לעולם לא תעשה, אך כששיכורים בדחף הרגעי אין מקום לתהיות, עושים ולא חושבים. כאן כשאתה בא למצוא דרך לבירור ולהתמודדות אמיתית ואמיצה, מי יכול ידון אותך לכף חובה? . לרצות לברר את המצב הנתון ולא להשלים איתו זו גבורה אמיתית. וכל מי שמודע ושותף , מכבד ומעריך”.

אם אתה מרגיש בודד בעולם, דע לך שאתה לא לבד, אנחנו כאן בשבילך, כדי לשמוע אותך, לקבל אותך ולתמוך בך. כל משתתפי הקבוצה הם  אנשים הרוצים לברר ולהתמודד עם נטייתם ההפוכה.

ראוי לציין שהקבוצות הן דיסקרטיות לחלוטין. בקבוצה אנו מייחסים חשיבות עליונה לשמירה על כבוד האדם וצנעת הפרט. חברי הקבוצה מזדהים במפגש רק בשמם הפרטי בלבד.

קיימות בארץ מספר קבוצות למתמודדים :

בירושלים 

1.      קבוצה לגלאי 18- 25 .

2.      קבוצה לבני ישיבות הסדר, מכינות וישיבות גבוהות.

3.      קבוצה לבני 30 +.

4.      קבוצת תמיכה מעורבת באנגלית.

בתל אביב

קבוצה שבועית  המתכנסת במרכז ת”א לבני 18- 25

בצפון

 מתרקמת  קבוצת תמיכה.  פרטים בקו הסיוע.

חדש – במודיעין

מתרקמת קבוצת תמיכה באיזור מודיעין .הקבוצה פתוחה לבני כל הגלאים.

מסגרת המפגשים היא אחת לשבועיים . משך כל מפגש הוא שעתיים..

קבוצת תמיכה להורים

בירושלים

קיימת קבוצת תמיכה להורים. הקבוצה מתכנסת אחת לשבועיים במרכז העיר במקום נגיש ופרטי.כל המשתתפים חתומים על חוזה סודיות כדי לאפשר דיסקרטיות מקסימלית.